Ranking ofert kredytów hipotecznych – zobacz który bank oferuje najlepsze warunki

Kredyt hipoteczny to bardzo często jedyna możliwość dla osób, które chcą kupić własne mieszkanie czy wybudować dom. Zanim zdecydujemy się na tak długotrwałe zobowiązanie finansowe warto dowiedzieć się o kredytach hipotecznych jak najwięcej. Kredyt hipoteczny najprościej rzecz ujmując to umowa pomiędzy kredytobiorcą a bankiem, w której bank pożyczając pieniądze zabezpiecza się na prawie własności kredytowanej nieruchomości.


Praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Warto przejrzeć jak najwięcej ofert, aby znaleźć produkt, który najlepiej pasuje do naszych potrzeb.

Poszukując najlepszego kredytu hipotecznego mamy do wyboru właściwie dwie opcje: kredyt hipoteczny z ratami równymi bądź malejącymi. Każda rata, bez względu czy są to raty równe czy malejące składa się z odsetek oraz kapitału (raty kapitałowo-odsetkowe) i właśnie taką ratę co miesiąc będziemy wpłacać do naszego banku.

Ranking kredytów hipotecznych
Jeśli nie do końca wiemy, na którą ofertę kredytu hipotecznego warto się zdecydować należy przejrzeć najnowsze rankingi, porównujące tę usługę. One choć w niewielkim stopniu powinny ułatwić nam decyzję.

Oto aktualnie najpopularniejsze kredyty hipoteczne w naszym kraju. Zakładamy, że chcemy wziąć kredyt w wysokości 200 tys. złotych na okres trzydziestu lat.

PKO Bank Polski
W tym banku nasza rata miesięczna będzie wynosić 823,92 zł. RRSO wyniesie 2,86%, natomiast oprocentowanie 2,82%. Natomiast plusem jest prowizja która w tej ofercie wynosi zero złotych.

Bank ING Bank Śląski
Kredyt „Niższa marża”. Jeśli zdecydujemy się na ten kredyt nasza miesięczna rata wyniesie 889,19 zł. RRSO 3,49%, natomiast oprocentowanie wynosi 3,27%. W tym przypadku będziemy musieli zapłacić prowizję, która wyniesie 2%

Bank Zachodni WBK
Kredyt hipoteczny oferta dla klienta zewnętrznego. Miesięczna rata kredytu wyniesie 921,70 zł. RRSO 3,77%, oprocentowanie to tylko 3,71% i w tym przypadku prowizja banku wyniesie zero złotych.

To oczywiście bardzo mały wycinek kredytów hipotecznych dostępnych na naszym rynku. Tak naprawdę, każdy potencjalny kredytobiorca powinien negocjować z bankiem, ab uzyskać jak najkorzystniejsze warunki dla siebie.

Na blogu konta-oszczednosciowe.blogspot.com porównasz aktualne oferty tanich kredytów hipotecznych.

, ,

1 thought on “Ranking ofert kredytów hipotecznych – zobacz który bank oferuje najlepsze warunki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *