W jakim banku najlepiej oszczędzać długoterminowo – analiza ofert banków

Lokaty bankowe to jedna z najpopularniejszych form oszczędzenia pieniędzy. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tego typu oferty mają do wyboru lokaty krótko- i długoterminowe. Choć w przypadku tych drugich konieczna jest rezygnacja z możliwości korzystania ze środków na dłuższy czas, to lokaty długoterminowe od lat cieszą się ogromną popularnością. Najważniejszą zaletą takich lokat jest korzystne oprocentowanie.
Dzięki dobrej lokacie długoterminowej możemy zarobić więcej niż w przypadku lokaty krótkoterminowej. Istotne jest także to, że wiele banków umożliwia wcześniejsze rozwiązanie umowy z zachowaniem części odsetek. W celu wybrania najlepszej lokaty warto zwrócić uwagę na poniższy ranking.

Na uwagę zasługuje między innymi Lokata Rentierska Gold XI Noble Banku. Jest to lokata zakładana na okres 3 lat, a jej oprocentowanie wynosi 3,25%. Klient może ulokować kwotę w wysokości od 150 000 do 20 000 000 zł. W przypadku zerwania lokaty w ciągu pierwszych 12 miesięcy, oprocentowanie zostaje obniżone do 1%, a w późniejszym terminie do 1,25%.świnka
Kolejna korzystna propozycja to lokata Depozyt Plus Toyota Banku. Oprocentowanie wynosi 3,05%, a klient sam decyduje, czy wpłacić środki na 2 czy na 3 lata. Minimalna kwota, którą można ulokować na tej lokacie, wynosi 5 000 zł.

Jeżeli dysponujemy mniejszą kwotą, to warto zwrócić uwagę na trzecią polecaną lokatę, czyli Direct+ Internet Santander Consumer Banku. Minimalna kwota wynosi tutaj 5000 zł. Umowa zawierana jest na okres 3 lat. Z oferty można skorzystać bez zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Santander Consumer Banku.

Osobom zainteresowanym lokatą o krótszym terminie można polecić Lokatę Fair Play Idea Banku. Umowa zawierana jest na 2 lata. W przypadku zerwania jej przed czasem, ale po upływie 13 miesięcy, klient zachowuje prawo do wypłaty wypracowanych odsetek, przy czym oprocentowanie ulega obniżeniu do 2,65%. Na lokatę można wpłacić od 1000 do 1 000 000 zł, tak więc z oferty mogą skorzystać również te osoby, które posiadają mniejsze oszczędności.

Lokaty długoterminowe nie tylko pozwalają na pomnożenie środków finansowych, lecz także uczą racjonalnego korzystania z zarobionych pieniędzy. Warto zatem wybrać odpowiednią dla siebie ofertę i rozpocząć oszczędzanie.

Sprawdź również aktualne porównanie lokat na oszczednoscionline.pl

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *