Nawyki ludzi sukcesu

Ludzie sukcesu zazwyczaj są majętni nie przez przypadek. Działają określonym rytmem, według konkretnego planu. Skrupulatnie realizują wyznaczane sobie cele jeden po drugim, ciągle się rozwijając i nie osiadając na laurach. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć jakie nawyki pomogły odnieść triumf w ich życiu i które mogą pomóc też Tobie.

1. Nie boją się ryzyka

Nie boją się postawić wszystkiego na jedną kartę, dopatrują się swojej szansy we wszystkim, oczywiście bez niezbędnej analizy i przemyślenia podjęcia ważnego kroku ani rusz, lecz przecież „kto nie ryzykuje ten szampana nie pije”

 

2. Wszystko planują

Mają zaplanowaną każdą godzinę swojego dnia. Dzięki temu są świetnie zorganizowani, co pozwala uniknąć bezproduktywnego trwonienia czasu. W planie zawarte są oczywiście takie czynniki jak wypoczynek, relaks czy trening. I tu przechodzimy do następnego, ważnego punktu

 

3. Są aktywni fizycznie

W większości, poświęcają co najmniej 30 minut dziennie na treningi. Bardzo dużą popularnością wśród tej grupy cieszy się bieganie, ale też inne ćwiczenia aerobowe jak pływanie czy jazda na rowerze. Zdają sobie sprawę z tego, że tak samo jak rozwój umysłu ważny jest rozwój fizyczny.

 

4. Trzymają swoje emocje pod kontrolą

Bogaci ludzie nie mają nawyku „wybuchania” gdy coś pójdzie nie po ich myśli. Trzymają swoje nerwy na wodzy, starając się dostrzegać zawsze jakiś pozytywny aspekt złej sytuacji.

 

5. Są ukierunkowani na cel

Stawiają sobie cele możliwe do osiągnięcia i precyzyjnie krok po kroku je realizują, skreślając je ze swojej listy i dodając następne – poznaj „Jak obrać swój cel” .

 

6. Oczekują feedbacku

Są otwarci na każdą odpowiedź ze strony innych. Równie godnie przyjmują pochwały, jak i krytykę, ponieważ zdają sobie sprawę, że stanowi to kluczowy element rozwoju.

 

7. Otaczają się innymi ludźmi sukcesu

Jest takie znane przysłowie „z kim przystajesz takim się stajesz”. Ma ono tutaj stu procentowe uzasadnienie, ponieważ ludzie bogaci wiedzą, że przebywanie w obecności takich osób ma na nich korzystny wpływ, mogą wciąż uczyć się nowych rzeczy, brać z nich przykład.

 

8. Nie zamykają się w ramach

Ciągła, niepohamowana chęć rozwoju oraz ciekawość nie pozwala ludziom sukcesu posiadać tylko jednego źródła dochodu. Zazwyczaj jest ich dwa lub więcej. Zawsze szukają nowych perspektyw i jeszcze skuteczniejszych rozwiązań i pomysłów.

 

9. Czytają książki zamiast oglądać telewizję

Średnio poświęcają na to 30 minut dziennie. Często wybierają literaturę o tematyce biznesowej, rozwoju osobistego i kontaktach z innymi ludźmi – książka jest lepsza niż film, telewizja – http://www.szkolenia24h.pl/artykul/dlaczego-ksiazka-jest-lepsza-niz-film/2397/.

 

10. Wstają wcześnie rano

Na sen nie poświęcają więcej niż około 6 godzin. Wiedzą, że czas to pieniądz, dlatego nie marnują go i od samego rana wypełniają swoje cele i założenia.

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *