Bierność. Największy wróg sukcesu.

Rozwój osobisty jest w modzie. Poradniki traktujące o tym, jak osiągnąć sukces pojawiają się jak grzyby po deszczu. W sieci, aż roi się od filmików i blogów motywacyjnych. Każdy chce osiągnąć sukces, jednak nadal udaje się to tylko nielicznym. Dlaczego? Problem tkwi w bierności.

Na czym polega sekret tych, którym się udało? Na konsekwentnym i systematycznym działaniu i to niezależnie od tego, czy okoliczności są sprzyjające, czy też nie. Siedzisz na kanapie, czytając książki motywacyjne, stosujesz afirmacje, snujesz plany? Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że zaraz potem zaczniesz działać. Rozwój osobisty to nie tylko statyczne zgłębianie teorii, ale przede wszystkim aktywność.

Nawyki ludzi sukcesu – http://www.rynekszkolen.pl/nawyki-ludzi-sukcesu.html

 

Bierność to największy wróg sukcesu. Co zrobić, by wreszcie zacząć działać?

 

Przede wszystkim znajdź motywację. To łatwiejsze niż myślisz. Obierz sobie cel. Powinien być ambitny. Stwierdzenie, że jeśli Twój cel nie przeraża Cię choć odrobinę, to jest zbyt mały, jest słuszne. Cele słabe, łatwe do osiągnięcia, niewymagające wysiłku i rozwoju, po prostu nie motywują odpowiednio do działania. Nigdy też nie traktuj swojego celu wyłącznie jak odległego marzenia. To pułapka, która sprawi, że Twój umysł pozostanie bierny.

Poznaj nawyki wspomagające rozwój i naukę – http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/nawyki-wspomagajace-nauke-cale-zycie/

Myśl odwrotnie! Przekształć marzenia w cele, ujęte w konkretnych ramach czasowych, a następnie stwórz plan ich realizacji. Zdecydowanie nie wystarczy zrobienie tego w myślach. Rozpisz plan realizacji celu dzień po dniu, punkt po punkcie. Zrobione? Wspaniale! Od tej chwili zaczynasz działać. Samo planowanie, bez podjęcia działań, nie przyniesie żadnych efektów. Bierność, lenistwo i czarnowidztwo da się pokonać. Musisz tylko ściśle trzymać się wytyczonego planu. Nie ma wymówek. Koniec z lenistwem.

Wiesz, czym się różnią ludzie sukcesu od tych, którym jakoś w życiu nie wychodzi? – http://www.rynekszkolen.pl/nawyki-ludzi-sukcesu.html

Oni wcale nie są lepsi, mądrzejsi ani piękniejsi. Im też zdarzają się dni, kiedy nic im się nie chce, ale pomimo tego działają. Są niezwykle konsekwentni. Działają nie tylko po coś, bardzo często działają też pomimo czegoś i właśnie dlatego należą do tych nielicznych, którym się udaje osiągnąć wszystko to, co sobie zaplanują.

Ludzie sukcesu nie szukają wymówek, tylko całą swoją uwagę skupiają na działaniu. Nie zastanawiają się całymi godzinami czy im się chce, czy nie, tylko punkt po punkcie, konsekwentnie realizują swój plan. Zacznij działać, a sukces przyjdzie szybciej, niż myślisz. Siedzenie i czekanie na lepszy moment, bardziej sprzyjające okoliczności, lepszą pogodę, lepsze czasy, aż pojawią się odpowiedni ludzie, natchnienie, nowy rząd, wystarczającą ilość pieniędzy czy chwilę aż ktoś Cię odkryje to droga donikąd.

Poznaj ciekawe szkolenia, kursy – www.kursy24h.pl

To bierność, która odsuwa Cię od sukcesu. Zrób coś z tym, co masz. Tu i teraz. Po prostu zacznij działać. Działanie stymuluje umysł do większej kreatywności. Będziesz zaskoczona, jak wiele nowych pomysłów powstanie w Twojej głowie, kiedy zaczniesz działać. Będziesz dostrzegać okazje i możliwości tam, gdzie wcześniej nie widziałaś nic. Przestaniesz postrzegać wyzwania jako problemy. Będą one dla Ciebie okazjami, stymulantami działania i szansami rozwoju.

Niemożliwe załatwiam od ręki. Podręczny Poradnik Rozwiązywania Problemów

 

Działaj! Działanie to nawyk. Po kilku tygodniach wejdzie Ci ono w krew, tak bardzo, że nie będziesz już nawet pamiętać, co to jest bierność. Zakorzeń głęboko w swoim umyśle to, że bierność jest największym wrogiem sukcesu, a działanie to jego największy sprzymierzeniec. Popełnianie błędów i uczenie się na nich, podczas posuwania się do przodu w realizacji swoich celów, jest milion razy lepsze aniżeli perfekcyjny plan niewcielany w czyn. Nie czekaj na lepsze jutro. Ono nie nadjedzie do chwili, kiedy sama nie zaczniesz go aktywnie tworzyć.

Jak zwykł mawiać Abraham Lincoln „Tym, którzy czekają, też może się coś trafić, ale będzie to tylko to, co pozostawią ludzie czynu”.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *