Medycyna prewencyjna – Farmakogenetyka Analiza DNA

Warto wiedzieć o tym, że nie każdy organizm ludzki reaguje tak samo na wszystkie lekarstwa. W tym wypadu dobrym rozwiązaniem jest test farmakogenetyczny 24Genetics, który pozwoli nam poznać genetyczne predyspozycje do stosowania różnych lekarstw. Faktem jest, że medycyna prewencyjna jest przyszłością medycyny. To pojęcie, które interesuje szerokie grono odbiorców. O czym trzeba pamiętać? Czym cechuje się test farmakogenetyczny? Kiedy warto po niego sięgnąć?

Predyspozycje do reakcji na lekarstwa

Predyspozycje do reakcji na leki są różne u każdego człowieka. 24Genetics to specjalistyczny test, który daje nam liczne informacje o tym, jak reaguje nasz organizm na dane lekarstwa. Testy DNA tego typu mają za zadanie zbadać nasze predyspozycje do ewentualnych schorzeń dziedzicznych. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki genetycznym badaniom z powodzeniem określimy predyspozycje do tego, by dany lek był dla nas nieskuteczny lub toksyczny. Z pewnością nie raz spotkaliśmy się z tym, że niektóre lekarstwa dają niepożądane efekty u danych osób. Najważniejszym czynnikiem w takiej sytuacji jest genetyka medyczna. Test DNA zawiera listę lekarstw. Opiera się na znanych badaniach naukowych, do których stosowane są nasze dane genetyczne. W efekcie można porównać te dane do konkretnych badań. Algorytmy pokazują nasze predyspozycje do reakcji na leki. 

Farmakogenetyka

Farmakogenetyka Analiza DNA to pojęcie, które interesuje szerokie grono odbiorców. Pamiętajmy o tym, że farmakogenetyka i farmakogenomika to pojęcia używane zamiennie, które jednak mają różnice. Ta pierwsza jest dyscypliną biologiczną – zajmuje się badaniem reakcji na leki danej osoby. Z kolei farmakogenomika ma za zadanie zbadać zmienność ekspresji genów istotnych dla danych chorób i zmienne reakcje na leki, tak aby opracować nowe ścieżki leczenia pacjenta. 

Genetyka medyczna ma istotne znaczenia dla każdego z nas. Aktualnie niepożądane reakcje na lekarstwa mogą doprowadzić do wzrostu zachorowalności, czy nawet śmierci pacjentów. Mimo tego, że zgodność leków jest badana i znana już od lat, genetyka także daje nam wiele możliwości. Z pewnością założenie, że pacjenci są grupą jednorodną i że tak samo reagują na leki, nie jest prawdą. Doświadczenia kliniczne pokazują nam, że u jednych osób konkretne lekarstwa działają skutecznie, a u innych wywołują przykre skutki zdrowotne. Predyspozycje do reakcji na leki można łatwo określić za pomocą specjalnego testu. 24Genetiscs to rozwiązanie odpowiednie dla każdego, kto chce sprawnie dowiedzieć się wielu cennych rzeczy o swoim organizmie. 

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *