Zostać gitarzystą świata.

Dźwięk gitary zawsze wprawiał w niesamowity nastrój, zawsze też przywoływał niebywałe skojarzenia. Gitara jest instrumentem biesiadnym, idealnym do wspólnej zabawy, ale także może stać się bardzo sensualna i emocjonalna. Dzięki niej można przekazać wiele niewypowiedzianych słów, stać się duszą towarzystwa i porwać tłumy.

Oszałamiająca kariera amatorów
Najwięksi gitarzyści świata, wprawiający w zachwyt to głównie amatorzy, którzy oddali temu instrumentowi całe swoje serce. Kto by pomyślał, że Eric Clapton to samouk, który lekcje gry na gitarze zaczął, gdy już dobrze sobie radził, i tak naprawdę jedynie doszlifował samodzielnie poznane techniki gry na rocznym kursie. Dzisiaj podziwiany jest za autentyczny kunszt i wirtuozerię. Nie brak i całkiem nowych osób, które wchodząc w ten świat odkrywają nie tylko swoje umiejętności, ale pokazują, że jest to instrument dla każdego, nie wymagający szkół muzycznych. Zdumiewające jest to, że tak naprawdę po kilku dniach samodzielnej nauki zaczyna się niekończący się romans, porywający za sobą tak samego grającego jak i jego słuchaczy.

Dla młodszych i starszych
Uniwersalność i łatwość to wielkie zalety odróżniające gitarę od innych instrumentów. Tę, która rozpoczyna naszą indywidualną drogę, każdy traktuje po latach jak największego przyjaciela. Nic dziwnego, staje się ona bowiem przepustką do zupełnie innego wymiaru muzyki, jest jak zaczarowane drzwi, śmiało otwierające przestworza zupełnie innej rzeczywistości.

O tym, jak wiele można przez nią wyrazić mówi chociażby fakt, że nie ma ani lepszego, ani gorszego momentu na naukę gry. Wystarczą chęci, zapał, mnóstwo pomysłów, cierpliwość i naturalnie instrument. Ten z kolei stanie się przyjacielem w wielu chwilach, zarówno podczas zabawy z dziećmi, biesiad, ogniskowych wieczorów, czy też rodzinnych świąt. Jej ciepły, głęboki dźwięk, unosi ponad wszystkie troski, potrafi wprowadzić zamierzony nastrój, wzruszyć, ale przede wszystkim uzależnić. To dlatego znakomita większość osób mających styczność z graniem, w końcu sama zaczyna sięgać po gitarę lub pobiera lekcje gry na gitarze.

Bez gitary ani rusz
Jak wiele sytuacji potrafi uratować dźwięk gitary wie chyba każdy, kto chociaż raz miał wrażenie, że kiepsko zapowiadający się koncert będzie totalną klęską, aż do momentu wejścia gitarzysty. Zresztą ma ona tak charakterystyczne znaczenie, że niejednokrotnie stanowi popisową część utworu, odgrywa swoją własną rolę gwiazdy, bez której niejeden znany wszystkim utwór, byłby po prostu mało zauważalny. Wszyscy fani Guns`n`Roses czekają na genialne wirtuozja Slasha, kiedy to w November Rain, przez kilkanaście minut, sama gitara opowiada dodatkową historię uczucia, pokazując co kryje się miedzy słowami.
Bardzo podobne znaczenie ma ona w innym kultowym utworze rockowym Nothing Else Matters – Metallica. Ranga tego kawałka urosła w oczach amatorów – gitarzystów prawie do roli hymnu, czy obowiązkowego utworu, jaki koniecznie trzeba potrafić zagrać. Na całym świecie odbywa się wspólne granie go jednocześnie, przez tysiące zakochanych w gitarach.

141682004589510900gitara2

Instrument porywający serce
Pierwszą gitarą, na której zaczyna się każda droga w tym świecie, jest gitara akustyczna. Chociaż niektórzy traktują ją wyłącznie jako model do nauki, chcąc jak najszybciej przejść na elektryczne brzmienie, tak czy inaczej pozostaje ona najważniejszą dla każdego. Trudno bowiem odmówić mentorowi cierpliwości w pierwszych dniach prób grania.
Oprócz tego, akustyczny model sprawdza się dosłownie wszędzie. Ma chyba największe znaczenie pod względem rozpoznawalności i idealnie dopasowuje się do każdej sytuacji.
Czy warto zapisać się na lekcje gry na gitarze ? – Gdyby dzisiaj podziwiani nie zechcieli przełożyć swoich myśli na struny, o ile uboższa byłaby muzyka, której słuchamy? Każdy sięgający po nią może stać się jednym z tych. którzy obecnie porywają miliony.

Szkoła gitarowa Guitarmanic zaprasza na profesjonalne lekcje gry na gitarze do swojej siedziby w Krakowie, lub na lekcje online.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *