Komunikacyjny chaos w firmie

Ktoś notorycznie się spóźnia, ktoś inny zawala kolejne projekty, a jeszcze ktoś inny bardziej zajmuje się plotkami niż pracą. Co zrobić w takiej sytuacji, aby sprawy nie zaszły za daleko?

Niestety taki stan rzeczy można zaobserwować w mniejszym bądź większym stopniu dosłownie w każdej firmie. W pewnym momencie rozluźnienie relacji i pewnego rodzaju rutyna zawodowa powoduje, że mamy większą skłonność do swobodnego zachowywania się w firmie i do ignorowania obowiązków, czasami także do spychologii. Zagrożenie dla firmy jest wówczas oczywiste, bo przeciągająca się tego rodzaju sytuacja może się przyczynić do upadku działalności.

Co można zrobić?

Porządki trzeba zrobić solidne i nikt z pracowników w tej sytuacji nie może być pominięty. Oczywiście nie chodzi o to, aby kogoś karać, a przywołać do porządku i to najlepiej z użyciem szkoleń zarówno tych o tematyce interpersonalnej, np. z zakresu komunikacji wewnętrznej, systemów motywacyjnych, czasu pracy, jak i tych typowo firmowych z zakresu działalności w jakiej porusza się firma( np. skuteczny handel, marketing internetowy, itd., itp.) . System powrotu na właściwy tor powinien być jasny dla każdego, praca + stały rozwój kwalifikacji. Szkolenia firmowe są bardzo ważne.

Oczywiście sprawnie działająca firma, to także spotkania mniej formalne, ale po pracy. Mogą to być imprezy firmowe z pogadanką na temat dość napiętej atmosfery, a mogą to być także imprezy integracyjne i motywacyjne przygotowane przez specjalistów, w celu wyłonienia lidera grupy. Możliwości są obecnie ogromne, aby w najbardziej „luźny” sposób wyłonić tego, który mataczy, tego, któremu trzeba zapewnić dodatkowe wsparcie i tego, kto będzie przewodnikiem grupy. Efekty mogą być zaskakujące i o to przecież chodzi.

M-S-M

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *