Zanim weźmiesz kredyt pomyśl!

Wszechobecny kryzys finansowy i bezrobocie powoduje, że łatwo popadamy w problemy finansowe, tym większe gdy łapiemy się na oferty tak zwanych szybkich kredytów. Poniżej krótki poradnik, jak nie dać się nabić w butelkę pożyczając małą kwotę pieniędzy.

W ostatnich latach na ulicach wszystkich miast zaroiło się od banków, a co za tym idzie od ofert na małe i szybkie pożyczki gotówkowe.  Do tego na przystankach autobusowych czy słupach ogłoszeniowych ogłoszenia i reklamy, które kuszą nas  „kredyt dla wszystkich bez sprawdzania w BIK”,  „kredyt bez opłat i dodatkowych formalności” – właśnie takie oferty mogą być niebezpieczne. Pomyśl, zanim skusisz się na kredyt.

Często opłaty pobierane przez firmy reklamujące się w taki sposób są zdecydowanie wyższe niż pozwala na to prawo! Niekiedy zdarza się także, iż pobierają one znaczące opłaty w gotówce za przygotowanie wniosków kredytowych, a następnie nie wypłacają samego kredytu lub wypłacają mniejszą kwotę od wnioskowanej. To, co również jest niepokojące, to fakt, że za spóźnienie chociażby jednodniowe czeka na nas dodatkowa kara odsetkowa i to bardzo wysoka! Możemy także spodziewać się wizyty przedstawiciela banku u nas w domu, a takie nachodzenie wcale nie jest przyjemne.

Lepiej wcale nie korzystać z takich szybkich pożyczek gotówkowych, które szczególnie często polecane są w okresie przedświątecznym na zakupy czy prezenty, w okresie wakacyjnym na urlopy i wycieczki oraz w sierpniu na książki dla dzieci. Uważajmy na takie „super oferty”.

Nasze finanse osobiste zależą w dużej mierze od nas samych, dlatego bądźmy ostrożni i nie popadajmy w euforię widząc kolejny plakat czy ulotkę z super kredytem.

M-S-M

,

1 thought on “Zanim weźmiesz kredyt pomyśl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *