Vademecum dla żeglarzy: Żeglarz jachtowy. Teoria i praktyka

Zbigniew Klimczak żeglarz z ponad 30 letnim stażem, pełniący funkcję Kierownika Wyszkolenia Żeglarskiego w ośrodku Huty im. Sędzimira w Zielonym Gaju na Mazurach oraz założyciel własnej Szkoły Żeglarskiej jest autorem poradnika dla żeglarzy pt. „Żeglarz jachtowy. Teoria i praktyka”. Książka ukazała się w formie elektronicznej, wydana przez Wydawnictwo Psychoskok.

To doskonałe vademecum dla przyszłych żeglarzy, ale i dla instruktorów, gdyż zawiera zbiór doświadczeń oraz przemyśleń żeglarza. „O tym, czy jesteśmy żeglarzami, świadczą zarówno nasze poprawne manewry, wygląd jachtu, nasz stosunek do przyrody i środowiska, do kolegów żeglarzy, jak również przestrzeganie wszystkich pisanych i niepisanych zwyczajów żeglarskich. Starajmy się o tym pamiętać w każdym miejscu i o każdym czasie. Pamiętajmy też, że na kurs nie przychodzi się po to, aby zdobyć „papierek”, ale aby zdobyć rzetelną wiedzę i umiejętności.” Pisze w swej książce Zbigniew Klimczak.

Znajdziemy w niej cenne wskazówki zarówno z budowy jachtu, czyli podstawowe nazewnictwo części składowych jednomasztowego jachtu śródlądowego, a także zasad bezpiecznego posługiwania się instalacjami na jachcie. Nie brak również typowej teorii z zakresu żeglowania (płynność i stateczność jachtu, praca steru) a także istotnych wiadomości meteorologicznych czy też z zakresu ratownictwa. Poza tym w rozdziale Praktyka żeglarska zgłębisz wiedzę na temat węzłów żeglarskich a w dziale Manewrowanie jachtem – obowiązujące zwroty, manewry i komendy jakich stosuje się na jachtach. Żeglarstwo staje się coraz bardziej popularną formą czynnego wypoczynku, więc aby je bezpiecznie uprawiać ten sport, potrzebna jest wiedza i umiejętności, które z kolei musimy poprzeć stosownym doświadczeniem. W tym właśnie pomoże nam poradnik Zbigniewa Klimczaka. Zainteresowanych odsyłam do lektury, jednocześnie informuję, że w sprzedaży również ukazała się kolejna książka wytrawnego żeglarza – „Cyklady prze okno Apollina”, która również ukazała się w formie ebooka.

Ebooki można nabyć pod tymi linkami:
http://virtualo.pl/zeglarz_jachtowy_teoria_praktyka/zbigniew_klimczak/a49242i125798/

http://www.ebooki123.pl/zeglarz-jachtowy-teoria-i-praktyka_p64

Polecamy także Przewodnik dla żeglarzy – „Cyklady przez Okno Apollina”
http://www.ebooki123.pl/cyklady-przez-okno-apollina-przewodnik-dla-zeglarzy_p65

http://virtualo.pl/cyklady_przez_okno_apollina/i125799/

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *