Zalety „dedyków”

Masz stronę internetową? To z pewnością masz wykupioną usługę hostingu. W większości wypadków jest to hosting klasyczny, czyli współdzielony. Ale w sytuacji, kiedy potrzebujesz więcej mocy obliczeniowe, niestandardowe moduły czy konfigurację oraz łącze tylko dla siebie, możesz wynająć całą fizyczną maszynę, czyli serwer dedykowany, gdzie wszystko będziesz miał pod kontrolą.

Wynajęcie serwera dedykowanego niesie ze sobą wiele korzyści. Poniżej znajdziesz te najważniejsze.

  • Serwer dedykowany tylko dla ciebie.

Podczas udostępniania serwera dla wielu klientów hostingowych pojawia się ryzyko braku dostępu do pasma i potrzebnej pamięci ponieważ strony internetowe innych ludzi korzystają z tych samych zasobów, co twoje. Serwer dedykowany rozwiązuje te problemy szybko i prostu, dając ci całą przestrzeń dyskową i moc obliczeniową tylko dla siebie. Twoja strona zawsze będzie miała dostęp do pełnych zasobów serwera. Nie będzie musiał się martwić ani o brak pamięci, ani o brak miejsca. Zawsze będziesz mógł w pełni wykorzystać moc serwera do obsługi ruchu na stronach i multimediów, czy potrzebnych obliczeń

  • Bezpieczeństwo

Wszystkie zasoby na wynajętym dedykowanym serwerze są przypisane tylko do ciebie. Nikt poza tobą nie ma dostępu do Twoich danych. Dodatkowo, ze względu na korzystanie z całego serwera, nie jesteś zależny od firmy hostingowej w związku z aktualizacjami systemu, czy dziurawymi skryptami działającymi na sąsiednich kontach hostingowych.

  • Większą kontrola i elastyczność

Podczas, gdy dzielisz serwer z innymi użytkownikami istnieje wiele rzeczy, na które nie masz bezpośredniego wpływu. Posiadanie serwera dedykowanego umożliwia większą kontrolę, która jest szczególnie ważna dla firm. To firma odpowiada za utrzymanie serwera i jego stan techniczny, a ty możesz skupić się na swojej działalności a przy okazji konfigurację czy niezbędne aktualizacje przeprowadzasz według swoich aktualnych potrzeb i w odpowiednim dla Ciebie czasie.

  • Dedykowane serwery działają lepiej

Dzięki możliwości skonfigurowania całego systemu operacyjnego pod dany serwis czy aplikację www serwer dedykowany działa stabilniej, może udźwignąć większy ruch, co zawsze jest oszczędnością dla firmy,

Serwer dedykowany w SDC

Wśród liderów hostingu dla firm znajduje się Sprint Data Center. Firma ta na swojej stronie: www.sprintdatacenter.pl oferuje możliwość wynajęcia wielu typów serwerów dedykowanych dostosowanych do różnorodnych potrzeb klientów. Serwery dedykowane w SDC to przede wszystkim gwarancja szybkości i wydajności łącza, a także wsparcie techniczne non-stop. Wszystkie serwery pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Linux Debian 7 Wheezy 64bit ( za dodatkową opłata można zainstalować jeden z systemów firmy Microsoft) i działają na łączu 200 Mbps. Klient ma do wykorzystania gratis transfer 5 TB. Użytkownicy mają także możliwość testowania wybranego serwera przez 7 dni, a przy złożeniu zamówienia nie istnieją żadne dodatkowe opłaty instalacyjne. Zarządzanie serwerem odbywa się poprzez łatwo dostępny panel administracyjny. Niewątpliwie dużym autem są ceny. Obecnie na wszystkie typy serwerów firma zapewnia atrakcyjne, promocyjne ceny – każdy z pewnością znajdzie dla siebie odpowiedni typ serwera. SDC odpowiada za całkowitą obsługę i utrzymanie dzierżawionego serwera. Zadowolenie klientów zapewnione jest dzięki niezawodności infrastruktury, wysokiej przepustowości łącza i ogromnej dbałości o bezpieczeństwo.

Serwer dedykowany to dobre i oczywiste rozwiązanie dla wszystkich potrzebujących wysoko wydajnych systemów. Serwery dedykowane niezawodnie sprawdzają się w przypadku firm zajmujących się obsługą dużych sklepów internetowych i zaawansowanych baz danych, a także firm, które świadczą usługi takie jak: serwery gier czy hosting.

, ,

1 thought on “Zalety „dedyków”

  1. Racja, może być dedykowane. Ale może zobaczyć cloud server na cal.pl podobno lepszy, nawet od vps.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *