Wymiana oleju w automatycznych skrzyniach w warsztacie samochodowym

Na polskich drogach z roku na rok rośnie liczba aut z automatyczną skrzynią biegów. Jednak każdy kierowca, który takie auto posiada przyzna, że aby taka skrzynia działała sprawnie i bezawaryjne to ważne jest, aby odpowiednio o nią dbać. Mowa tu choćby o regularnej wymianie oleju. W innym wypadku, starzejący się olej może doprowadzić do awarii skrzynki. Oczywiście wymiana oleju przeprowadzona powinna być w warsztacie samochodowym. Ten jednak wyposażony powinien być w odpowiednie urządzenia do tego celu.

Konieczność regularnej wymiany oleju

Regularna wymiana oleju jest bardzo ważna. Wraz z czasem zmniejsza się lepkość oleju. Dochodzi także do pogorszenia się własności smarnych. W rezultacie prowadzi to do zużywania się smarowanych mechanizmów. Co ważne, aby tego uniknąć olej musi być nie tylko wymieniany regularnie, ale również wymieniany musi być w sposób całkowity. Dlatego też każdy profesjonalny warsztat samochodowy posiadać powinien urządzenie do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów.

Urządzenie wspomagające wymianę oleju

Jeszcze nie tak dawno wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów trwał dość długo. Aby wymienić olej konieczne bowiem było rozmontowanie całej skrzyni biegów. Dodatkowo często dochodziło także do błędnego dobrania ilości oleju, co mogło doprowadzi do uszkodzenia skrzyni. Dziś problemy te są już wyeliminowane. Pomaga w tym specjalne urządzenie do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Każdy profesjonalny warsztat samochodowy takie urządzenia posiadać powinien. Dzięki temu urządzeniu wymiana oleju trwa zaledwie 30-40 minut. Oszczędność czasu jest tu zatem ogromna. Dodatkowo nie ma problemu związanego z doborem złej ilości oleju. Ilość nowego oleju dobierana jest bowiem automatycznie. Jak wspomniano, olej zawsze powinien być wymiany w całości. Urządzenie, o którym mowa pozwala na wymianę oleju w aż 99%. Co równie istotne, urządzenie to pozwala także na oczyszczenie skrzyni biegów.

Zalety urządzenia do wymiany oleju

Urządzenie do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim to możliwość opróżnienia automatycznej skrzyni biegów z zużytego oleju, wypłukanie skrzyni specjalnym środkiem czyszczącym oraz napełnienie skrzyni nowym i świeżym olejem w optymalnej ilości. Urządzenie to zatem nie tylko służy do wymiany oleju. To urządzenie również konserwujące. Dba bowiem także sprawne działanie skrzyni biegów. Trudno wyobrazić sobie warsztat samochodowy bez tak praktycznego urządzenia.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *