Wakacje i rozwój studenta STOP? Niekoniecznie!

Sesja skończona, a Ty nie masz za bardzo planów na wakacje? Czy to oznacza, że przed długie 3 miesiące będziesz robił słodkie nic? Czy tego typu spędzanie wolnego czasu trochę Cię nie przeraża? Jak po nim wrócić do trybu studiowania czy pracy? Czy wakacje studenckie oznaczają „sezon ogórkowy” dla umysłu? Niekoniecznie!

Jeśli możesz, znajdź praktyki lub staż
To ostatni dzwonek na znalezienie praktyk na całe 3 miesiące. Najlepiej, jeśli będziesz szukał zajęcia w swoim obszarze zainteresowań. Dzięki temu zdobędziesz doświadczenie, nauczysz się nowych rzeczy i zdobędziesz kontakty. Kto wie, może te w przyszłości przydadzą Ci się w relacjach zawodowych. Praktyki to też doskonała pozycja do wpisania w CV, mimo że zwykle odbywasz je bezpłatnie. Trochę inną formułę mają staże, które są płatne, zakres obowiązków też często jest większy. Więc nie dość, że dostajesz pieniądze, to jeszcze masz możliwość uczenia się i podglądania profesjonalistów. Staży i praktyk możesz szukać w serwisach z ogłoszeniami o pracę. Jeśli jednak interesuje Cię konkretna, wąska specjalizacja, czy też konkretna firma, możesz zgłosić się bezpośrednio do niej, wysyłając maila z pytaniem o możliwość kształcenia się pod jej skrzydłami. Ciekawym pomysłem jest też szukanie tego typu zajęcia np. na grupach na Facebooku, dedykowanym konkretnym specjalizacjom.

Wolontariat zawsze się sprawdza
Sposobem na zdobycie doświadczenia, w branży, ale też niekoniecznie, jest skorzystanie z opcji bycia wolontariuszem.  Wolontariatu również możesz szukać na własną rękę, czy to za pośrednictwem grup, czy też na stronach konkretnych wydarzeń. Może interesuje Cię jakiś festiwal filmowy albo inne kulturalne przedsięwzięcie, w którym chciałbyś wziąć udział – masz wtedy szansę zobaczyć, jak taka organizacja wygląda „od kuchni”. Wolontariuszy szukają też często instytucje państwowe i prywatne. Wolontariat również pozwala na wzbogacenie CV.

Praca uczy odpowiedzialności
Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś na czas wakacji znalazł pracę, nawet, jeśli to nie będzie praca zgodna z kierunkiem Twoich studiów. Dzięki temu nauczysz się odpowiedzialności, będziesz mieć też szansę na zdobycie doświadczenia – nawet, jeśli w innej branży, to być może ta pozwoli Ci na znalezienie pracy w przyszłości, jeśli okaże się, że po studiach nie możesz znaleźć zgodnej z ich kierunkiem.

Kurs językowy zawsze na plus
Podczas wakacji możesz również szlifować język. Ten, który już znasz, aby władać nim lepiej lub nauczyć się zupełnie nowego.. Trzy miesiące to sporo, aby nauczyć się podstaw albo usystematyzować wiedzę z języka, którym już się posługujemy. Ciekawą opcją są też korepetycje czy konwersację z native speakerem – wbrew pozorom koszty wcale nie są tak wysokie.

Pracuj za granicą
Dobrym sposobem na rozwój, zwłaszcza kompetencji językowych jest wyjazd za granicę, czy to w charakterze au pair, czy też do pracy, czy na staż. Masz szansę na poznanie nowych ludzi oraz odłożenie pieniędzy, które potem wystarczą Ci na kolejny rok.

A po wakacjach notatek na studia szukaj na: wymiennik.com/administracja,k23.html.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *