Szybkie szkolenia, szybkie porady

Szybkie czasy wymusiły zmiany także w dziedzinie edukacji, zdobywanie wiedzy jest konieczne, ale w krótkim czasie i to najlepiej bez wychodzenia z domu.

Poradniki na różne tematy zalały sieć, mamy te na profesjonalnych platformach edukacyjnych, na kanałach YouTube, na blogach, na stronach www, w mediach społecznościowych, oczywiście te w wersji drukowanej, choć cieszące się mniejszą popularnością ze względu na koszt.  Przyjmuje się, że obecni 30-latkowie chociaż raz w roku sięgają po jakiś poradnik. Wydaje się niewiarygodne? A jednak tak właśnie jest. Szukamy informacji na temat tego, jak złożyć zakupiony mebel, jak pomalować ściany, ale także na temat przepisów kulinarnych, zabaw z dziećmi czy też tego, jak szybciej dojść do zdrowia po operacji, zabiegu czy chorobie.

Sprawnie wyszukujemy  informacje w sieci, czytamy i działamy, a potem jeszcze dzielimy się nową wiedzą z rodziną czy znajomymi. Polacy samodzielnie wykonują drobne remonty, gotują czy organizują sobie czas wolny, dlatego nie dziwi fakt, że z chęcią przyswajamy darmową wiedzę.

Najwięcej informacji w ostatnich latach szukamy na Facebook-u, ale nie tylko, bo filmiki śledzimy na kanałach YouTube, sami także udostępniamy efekty swojej pracy w mediach społecznościowych, na własnych profilach. Szybkie szkolenia udostępniają również profesjonalne firmy szkoleniowe w formie online, gdzie nie wychodząc z domu możemy przyswoić wiedzę profesjonalną, zawodową i jeszcze uzyskać w danej dziedzinie certyfikat. Wśród zawodowych szkoleń nie brakuje tych darmowych, dofinansowanych przez EFS lub płatnych, za które na przykład płacą firmy delegujące pracowników na dokształcanie. Ofert nie brakuje.

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *