Pożyczka na szkolenie – rynek potrzebuje programistów.

Ministerstwo Rozwoju przedstawiło swój nowy pomysł – nieoprocentowana pożyczka, która pozwoli zdobyć wiedzę w temacie programowania.

O pożyczkę mogłyby się ubiegać nawet te osoby, które nie mają w tym kierunku wykształcenia ani doświadczenia. Zgodnie z tym projektem z funduszy Programu Wiedza Edukacja Rozwój będzie można sfinansować kurs programistyczny, studia podyplomowe z zakresu programowania, czy wzmocnić kompetencje kluczowe (na przykład szkolenie z języka angielskiego, praca w grupie). Organizator kształcenia będzie pomagał uczestnikom projektu znaleźć pracodawcę lub zleceniodawcę z branży IT. Budżet konkursu to 15 mln zł.

Projekt ogłoszony przez Ministerstwo Rozwoju ma zapewnić dopływ wykwalifikowanych pracowników do branży IT. Według danych, na rynku brakuje od 40 000 do 50 000 specjalistów. Chętnych do wykonywania tego zawodu ma przyciągnąć nie tylko wspomniana pożyczka i perspektywa miejsc pracy ale i dobre zarobki. Dobry programista z pewnością może zarobić nawet kilka tysięcy złotych nie wyjeżdżając nawet do dużego miasta.

Już teraz poszukaj szkolenia z programowania –
pod tym linkiem znajdziesz wiele ofert:
http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_informatyczne-it/kat2_programowanie

Wszystko to brzmi bardzo obiecująco, ale trzeba pamiętać, że ten zawód wymaga odpowiednich predyspozycji. To nie tylko znajomość obsługi komputera i języków programowania, ale i umiejętność analitycznego myślenia, kojarzenia faktów, samodzielnego rozwiązywania problemów, kreatywność. Programiści lubią powtarzać, że bez pasji szybko można się wypalić. Zwłaszcza, że w tym zawodzie trzeba na bieżąco podnosić wiedzę, interesować się nowinkami.

Nabór wniosków o dofinansowanie potrwa od 15 września 2017 roku do 15 października 2017 roku. Nabór będzie prowadzony elektronicznie za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA). Planowany czas na rozstrzygniecie konkursu to około 5 miesięcy od zakończenia naboru wniosków.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *