Sztuczne kwiaty w nowej odsłonie

Pogląd, że sztuczne kwiaty to przeżytek, jest moim zdaniem błędny. Z tego względu, że obecnie wyglądają całkiem inaczej niż te sprzed dekad. Mnogość materiałów z jakich mogą być wykonane pozwala na naprawdę przepiękne interpretacje. Wykorzystać je można wszędzie tam gdzie i prawdziwe, a nawet więcej, bo nie więdną ani nie wymagają podlewania.

 

Odmienione wnętrze

Już za chwilę nadejdzie wiosna i nawet nie obejrzymy się dobrze za siebie, a drzewa zazielenią się momentalnie. Dlatego warto przygotować się na taką okazję i pomyśleć zawczasu na wprowadzenie takich akcentów w swoim domu. Ogromnym powodzeniem cieszą się o tej porze roku żywe kwiaty wiosenne jak hiacynty, tulipany czy żonkile. Czasem jednak np. w miejscu pracy nie da się zbyt długo utrzymać przy życiu takiego kwiatka warto sięgnąć właśnie po te sztuczne. W pożądany odświętny akcent można się zaopatrzyć chociażby w hurtowni dekoracji świątecznych. Tam znajdziemy nie tylko o wiele większy wybór ale też propozycje sezonowe pojawiają się odpowiednio wcześniej.

Okolicznościowo

Danie bukietu sztucznych kwiatów komuś w prezencie raczej wywołuje w nas niesmak, prawda? Nie zawsze musi tak być. Pięknie złożona kompozycja z kwiatów hand made wykonanych z różnego rodzaju materiałów jak na przykład filc czy jedwab robi wrażenie. Warto rozważyć taką opcję niestandardowego upominku. Również jeśli dostaniemy zadanie wykonania dekoracji na jakąś uroczystość. Będzie można do tego użyć z powodzeniem kwiatów sztucznych aby tworzyć ładne kompozycje. Ewentualnie można pokusić się na już gotowe projekty. Wszystko zależy oczywiście od naszych możliwości.

Świątecznie

Ozdabianie kwiatami sztucznymi grobów naszych bliskich ma wiele zalet. Po pierwsze okazja na to wypada w miesiącu jesiennym, gdy mało jest kwiatów żywych (dlatego taką passę mają chryzantemy). Po drugie nie jest im straszny mróz, nie trzeba podlewać oraz o wiele dłużej zachowują swój dekoracyjny wygląd. Również komponując dekoracje Bożonarodzeniowe czy Wielkanocne z powodzeniem możemy sięgnąć po dostępne dodatki czy kwiaty sztuczne w hurtowni. W takich miejscach mamy o wiele większy wybór i co tu dużo mówić o wiele szybciej wchodzą tam nowe dostawy niż w innych miejscach.
Możliwości wykorzystania sztucznych kwiatów w wykonywaniu kompozycji jest naprawdę mnóstwo. Ich dekoracyjność oraz trwałość sprawia, że są chętnie wybieranym elementem w dekorowaniu wnętrz nie tylko domów ale szczególnie sal weselnych czy bankietowych. Niekiedy są wręcz niezastąpione. Szczególnie tam gdzie kwiaty żywe nie przetrwałyby albo ich wykorzystanie byłoby zbyt kosztowne.
Źródła:

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *