Student z pomysłem na siebie i student bez pomysłu…

Przypadkowość w życiu bardzo rzadko przyczynia się do jakiegoś sukcesu, to raczej dobry plan już od wczesnych lat młodości przekłada się na powodzenie w późniejszym życiu.

Niestety nadal bardzo wiele młodych osób podejmuje decyzję o rozpoczęciu nauki w dość przypadkowy sposób: bo koledzy idą na takie studia to ja też, bo tu nie trzeba się wiele uczyć, to wybieram właśnie takie studia, itd. Młodzi ludzie nie podejmują trudu, aby sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe, zainteresowania i umiejętności by w połączeniu z tymi indywidualnymi cechami wybrać kierunek odpowiedni dla siebie.

Doradcy zawodowi powinni pojawiać się w każdej szkole i w każdej klasie maturalnej – po to, aby zwrócić uwagę uczniów na te czynniki, które są pomijane przy wyborze uczelni wyższej.

Student bez pomysłu na siebie znajdzie się w chaosie własnego życia wcześniej czy później, a ten, który od początku wybrał mądrze – będzie realizował kolejne etapy dokształcania się na wielu najróżniejszych płaszczyznach.

Studenci zaangażowani we własny rozwój znacznie chętniej otwierają się na najróżniejsze inicjatywy, podejmują się pracy na różnych stanowiskach postrzegając to raczej, jako drogę do celu niż niechcianą przeszkodę niweczącą plany. Tacy studenci szkolą się, biorą udział w wolontariatach, a  także na stażach.

Student z pomysłem na siebie poradzi sobie w życiu, a czy ty masz pomysł na swoją przyszłość?

Jakie szkolenia już zrobiłeś, a jakie chcesz zrobić?

– dla wychowawców i kierowników kolonii

– dla animatorów czasu wolnego

– dla pilotów wycieczek, dla przewodników miejskich (nowelizacja ustawy o zawodach uwolnionych)

– dla barmanów, kelnerów

– dla kosmetyczek, makijażystek

– kursy tańca

– kursy śpiewu i gry na instrumentach

– kursy plastyczne, rękodzieło

– kursy sportowe

– inne.

Sprawdź kursy i szkolenia pod tym linkiem.

M-S-M

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *