Sprzedaż mieszkania – samodzielnie czy z pośrednikiem?

Transakcja sprzedaży nieruchomości to żmudny i długotrwały proces. Wielu prywatnych inwestorów waha się stojąc przed wyborem strategii sprzedażowej. Nie ma idealnego sposobu korzystnej sprzedaży lokalu mieszkaniowego w Poznaniu czy innym mieście. Jednak podejmując kilka działań możemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiej i bezpiecznej finalizacji transakcji. Oto plusy i minusy kilku metod sprzedaży mieszkania.

Sprzedaż mieszkania na własną rękę

Rynek Wielkopolski systematycznie się rozwija, konkurencja rośnie, co sprawia, że musimy wkładać coraz więcej wysiłku w sprzedaż mieszkania w Poznaniu. Jeżeli mamy doświadczenie oraz fachową wiedzę na temat rynku nieruchomości-możemy sami przeprowadzić transakcję sprzedaży lokalu w stolicy Wielkopolski. Samodzielna sprzedaż nieruchomości to oszczędność pieniędzy, które trafiłyby do pośrednika, ale kosztem wolnego czasu. Sprzedaż mieszkania na własną rękę to dobra metoda, jeżeli wiemy jak przeprowadzić bezpieczną, rzetelną transakcję oraz mamy czas i chęci, by samodzielnie promować ofertę. Ten sposób zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego jeżeli nie czujemy się na siłach by samodzielnie przeprowadzić skomplikowany proces sprzedaży lokum-skorzystajmy z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa.

Współpraca z agencją nieruchomości

Powierzając zadanie sprzedaży nieruchomości w Poznaniu lub innym mieście-zawodowcom, mamy gwarancję 100% bezpieczeństwa. Agencja pośrednictwa chroni klienta przed transakcjami z osobami nie budzącymi zaufania, bierze udział w negocjacjach oraz pomaga finalizacji umowy. Wybierając tę metodę sprzedaży mieszkania-warto zawrzeć z pośrednikiem umowę na wyłączność, w ramach której właściciel lokalu rezygnuje z wszelkiej aktywności w szukaniu klientów i pozostawia wolną rękę agencji pośrednictwa. Jeżeli pomimo podpisania umowy na wyłączność sami znajdziemy nabywce naszej nieruchomości-pośrednikowi i tak należy się prowizja, gdyż złamaliśmy zasady umowy. Według statystyk- mieszkania zamawiających usługi na wyłączność sprzedają się szybciej i za korzystniejszą cenę.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *