Ścianki reklamowe – czym powinny sie charakteryzować?

Nie od dziś wiadomo, że dobra reklama jest podstawą sukcesu. Nową przestrzenią do reklamy stały się ostatnio modne targi branżowe lub konferencje, na których producenci przedstawiają swoje produkty. Jeśli dana firma chce wystawić się ze swoimi produktami podczas eventu branżowego, musi zadbać o dobrą prezencję. W ostatnim czasie wiąże się to z zainwestowaniem w solidne i eleganckie ścianki reklamowe oraz trybunki konferencyjne, mające przyciągać wzrok potencjalnych klientów. Czym charakteryzuje się dobra ścianka reklamowa?

Powierzchnia, loga i kolory

Jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze dobrej ścianki reklamowej jest dobranie odpowiedniej wielkości – idealnym będzie wybór wymiaru, który zwróci uwagę potencjalnego klienta, a jednocześnie nie przytłoczy całego stoiska. Zastanawiając się nad wyborem ścianki ważne jest też przemyślenie grafiki, którą chcemy na niej umieścić – treść, wygląd grafiki, rozmieszczenia loga itd. Grafika na ściankę powinna być integralnym elementem całościowej prezencji firmy, powinna więc idealnie do niej pasować.

Przy projektowaniu grafiki do ścianki warto przede wszystkim kierować się całościową polityką marketingową firmy, branżą, w której działa oraz sytuacją, w jakiej ścianka zostanie wykorzystana. Inny projekt będzie odpowiedni dla studia architektonicznego prezentującego się na międzynarodowych targach a inny dla lokalnej cukierni wystawiającej swoje wypieki na Targu Śniadaniowym. Bez względu na charakter firmy należy dopilnować, aby wykonanie grafiki było bezbłędne oraz wysokiej jakości.

Sprawy techniczne

Ścianki reklamowe mają różne konstrukcje i opierają się na rozmaitych projektach. Firma kento.pl w swojej ofercie systemów wystawienniczych oferuje np. rollupy, ścianki magentyczne Stand up, ścianki Outdoor, duże plakaty i trybunki konferencyjne. Aby ścianka spełniła swoją rolę powinna być wybrana z rozmysłem. Jeśli akcja promocyjna ma się odbyć podczas koncertu plenerowego lub gdzieś na łonie natury, wybór ścianek powinien skupić się na modelach outdoorowych ze wzmocnionymi konstrukcjami. Jeśli ścianka będzie stała w budynku, dobrze, żeby była elegancka i dobrze oświetlona. Kento oferuje również stylowe Ramki OWZ podświetlane za pomocą diod LED, które dobrze sprawdzą się przy oświetlaniu gustownych plakatów.

 

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *