Nowe rodzaje filmów, na co zwracać uwagę

Kiedy czas na zrzucenie klasyki i tematów od lat wałkowanych nie każdy wie jak zrobić to ze smakiem, dowcipem i nie stracić nic z kurażu. Zobaczmy komu się to udało.

Animacje

To tak jakby osobny i bardzo wielki gatunek rzeka, na który dość chętnie chodzimy do kina.

Dramat

Bo jak się okazuje, na przykładzie „Twój Vincent” można zrobić animowany dramat, który swoimi możliwościami od dialogu po odcienie potrafi opowiedzieć o samotności człowieka. Tak właśnie zrobiła ta Kobiela z Welchmanem. Pokazując o życiu artysty, o którym tak naprawdę niewiele faktycznie wiadomo.

Komedia

Jak i pełną humoru komedię dla całej rodziny. Pełnometrażowe filmy animowane to obraz skierowany głównie do najmłodszych widzów. Jednak bez pardonu można powiedzieć, że bawią się na takich filmach również dorośli. Nowe produkcje animowane, które mają bawić całe pokolenia trafiają już cyklicznie do kina. Wręcz chyba wyrobiła się tradycja, że w roku kilka takich, super zabawnych filmów możemy zobaczyć.

Sprawdź też repertuar kin we Wrocławiu.

Czas na awangardę

Coraz częściej do repertuarów polskich kin trafiają produkcje niezależne. Są to specyficzne filmy, tworzone zwykle przez amatorów czy młodych adeptów sztuki filmowej. W tych produkcjach garażowych zdarzają się perły, które zdobywają nagrody na festiwalach, a ich twórcom otwierają się wrota na mainstream.

Kijem w mrowisko

Czyli o filmach, które powstały z myślą o ukazaniu prawdy. I unikają jak ognia poprawności politycznej.

Polityczny

Tak się stało z hucznym tytułem „Czwarta Władza”, który przeniósł nas w sam środek śledztwa dziennikarskiego. Kiedy trzymasz notatkę, która wstrząśnie światem i strąci z piedestałów największych tego świata, co robisz. To działa na bohaterów filmu uzależniająco. Kolejne informacje odnośnie wielkiej afery już łatwiej jest im wprowadzać w obieg.

Dokument

Tyle szczęścia nie miał bardziej kontrowersyjny film o tematyce Holocaustu „Karski i władcy ludzkości”, w którym Sławomir Grünberg obdarł z czci i wiary niejednego bohatera. A to co opowiedział, zostało uznane za bardzo niewygodne, przez dzisiejszych „władców świata”.

Obraz przedstawiany na filmach zmienia się w czasie. Obecnie aby przyciągnąć widzów do kina trzeba się wyróżnić czymś niestandardowym. Idealnie się do tego nadają dokumenty i kontrowersyjne produkcje, które ściągają z bohaterów ich białe szaty. Dużą rolę odgrywa w tym także, coraz bardziej popularne, kino niezależne.

Źródła:

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *