Nauka języka angielskiego w szkołach nadal na niskim poziomie?

Pierwsze półrocze roku szkolnego powoli się kończy, a u Twojego dziecka kolejne jedynki i dwoje z angielskiego. Czyja to wina? Twoja, dziecka, a może szkoły?

Nauka języka obcego wymaga szczególnej obowiązkowości i zaangażowania w przyswajanie słówek i kolejnych elementów gramatyki, która w języku angielskim jest dość trudna. Nic nie da zatem samo chodzenie na lekcje angielskiego tylko w szkole, bo lwią część nauki dziecko musi zrealizować w domu. Konieczne jest nadzorowanie takiej nauki, przypominanie o ćwiczeniu słówek i pisowni, a gdy nasze umiejętności nie pozwalają na wytłumaczenie gramatyki warto zapisać dziecko na korepetycje.

Nauczycielka w szkole nie jest w stanie w jednym czasie wytłumaczyć wszystko całej klasie, a na wielokrotne powtórki nie może sobie pozwolić chociażby ze względu na spoczywający na niej wymóg realizacji programu. Smutne, ale prawdziwe. I zamiast przerzucać winę z jednej na drugą osobę warto zapisać dziecko na kurs języka angielskiego w małej grupie, tak, aby regularnie mogło realizować poszczególne elementy programu nauczania tego języka. Obecnie jest wiele różnych szkół językowych, podobnie wygląda sprawa z korepetytorami, dlatego z wyborem odpowiedniej opcji dla własnego dziecka nie powinniśmy mieć problemu. Najlepiej, gdy zapiszemy dziecko na zajęcia w bardzo małych grupach 2 – 4 osobowymi na podobnym poziomie, dodatkowo, gdy lekcje te odbywają się w naszym domu, bo wówczas możemy obserwować postępy i w razie potrzeby szybko zareagować, gdy dziecko rozprasza się czy nie chce uczestniczyć w zajęciach. Problemy z językiem będą się za nim ciągnęły przez lata, jeśli poważnie nie zabierze się za naukę.

Dorosłych, chętnych na kursy językowe odsyłamy natomiast pod ten link.

 

Wydrukuj ten wpis Wydrukuj ten wpis
Możesz zostawić wiadomość, lub informacje zwrotną (trackback) do własnej strony.

Zostaw odpowiedź

 

Powered by WordPress