Jak dzielić się swoją wiedzą z innymi?

Wiedza i doświadczenie są niezbędne w życiu zawodowym i codziennym. To gwarancja profesjonalnego wykonywania obowiązków i podstawa autorytetu. Warto się rozwijać, czyli zdobywać wiedzę i doświadczenie. Warto się także tym dzielić z innymi.

Wiedza od innych

Wiedza powinna być przekazywana między pracownikami, gdyż pomaga to w ich szybszym rozwoju, a tym samym w rozwoju całej firmy. Firmę tworzą bowiem pracownicy, dlatego od poziomu ich wiedzy i umiejętności zależy jej przyszłość w branży.

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ma 3 podstawowe zalety. Po pierwsze, gwarantuje pozytywną atmosferę w miejscu pracy – w firmach, gdzie pracownicy mogą się od siebie wzajemnie uczyć, panuje bardziej otwarta i przyjazna atmosfera. Dodatkowo tacy pracownicy bardziej sobie ufają, są dla siebie mili i życzliwi. Dzielenie się wiedzą to okazja do budowania przyjaznej atmosfery wzajemnego zaufania, co ma wpływ na jakość wykonywanej pracy.

Po drugie, zapewnia lepszą jakość pracy – dzielenie się wiedzą z zakresu wykonywanego zadania pomaga w jego szybszym zakończeniu. Nie zawsze bowiem wiemy, gdzie znaleźć potrzebne informacje. Pomoc innych jest niezbędna, by wszystko było przygotowane szybciej i zgodnie ze standardami.

Po trzecie, integruje zespół i jest motywem rewanżu. Osoba, której pomogliśmy może nam również kiedyś pomóc, poprzez dostarczenie narzędzi lub wspieranie swoim doświadczeniem. Poza tym dzielenie się wiedzą to okazja do poznania i polubienia osoby, co integruje.

Wiedza z publikacji

Jest wiele sposobów na przekazywanie wiedzy. Jednym z nich jest tworzenie publikacji na określony temat. Tworzenie i udostępnianie publikacji gwarantuje dostęp do informacji dla wszystkich, którzy jej potrzebują. Dzięki czemu wiedza jest ogólnodostępna i powszechna.

Tworzenie publikacji może być proste i szybkie, jeśli wykorzystamy innowacyjne narzędzia. Tworzenie publikacji gotowej do druku jest możliwe dzięki korzystaniu z portalu GeoWortal. Strona ma też dodatkowe funkcji, np. możliwość komunikowania się z uczestnikami podczas tworzenia publikacji oraz możliwość opracowania portfolio. To jeden z wielu sposobów na wykorzystanie Internetu w działalności naukowo – edukacyjnej oraz metoda na dzielenie się wiedzą bez ograniczeń.

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *