Jak wybrać salę szkoleniową?

Wybranie sali szkoleniowej to niekoniecznie łatwa sprawa, choćby ze względu na dużą ilość ofert. Podpowiadamy więc początkującym organizatorom szkoleń czy innych spotkań businessowych jak rozsądnie wybrać salę, by zapewnić komfort uczestnikom.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania należy oczywiście określić liczbę uczestników i budżet wydarzenia. Dopiero gdy znamy te wartości możemy rozpocząć poszukiwanie miejsca spełniającego nasze kryteria. Przykładowo, gdy potrzebujemy sali na 15 osób, odrzućmy wszystkie sale o pojemności przekraczającej 50 czy 100 osób. Podobnie spotkanie na 50 osób nie może odbywać się w pomieszczeniu, które ledwo pomieści 30 kursantów.

Szukanie sal szkoleniowych ułatwiają serwisy branżowe, takie jak www.e-konferencje.pl. Organizator w jednym miejscu znajdzie wiele ofert z konkretnego miasta/regionu i może je ze sobą skonfrontować, a potem wybrać najlepszą, najciekawszą. Warto zwrócić uwagę na to jaki sala posiada sprzęt i czy jest on wliczony w cenę za wynajem. Czasami za korzystanie z odtwarzacza DVD, telewizora, czy projektora multimedialnego należy zapłacić dodatkowo.

Jeśli zamierzamy przeprowadzić jednodniowe szkolenie, warto szukać miejsca jak najbliżej siedziby naszej firmy. Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że można pojechać na osobistą wizytację i porównać zgodność oferty z rzeczywistym stanem obiektu. Na miejscu należy sprawdzić nagłośnienie i akustykę, oświetlenie, sprzęt konferencyjny, stan mebli. Warto poprosić pracownika obiektu, aby uruchomił prezentację na projektorze multimedialnym i pokazał działanie pozostałych urządzeń, takich jak rzutnik, odtwarzacz DVD, mikrofon czy telewizor.

Jeśli szukają Państwo porad związanych z organizacją szkoleń,  zapraszamy do śledzenia tej strony:  www.infor.pl/eksperci/6053,Szkolenia-24-h.html.

Polecamy między innymi artykuł http://kadry.infor.pl/kadry/hrm/szkolenia_i_rozwoj/734479,Jak-promowac-firme-szkoleniowa-w-internecie.html

W przypadku, gdy organizujemy kilkudniowe szkolenie firmowe należy spojrzeć z nieco szerszej perspektywy i uwzględnić kwestię dojazdu, noclegów oraz ewentualnych atrakcji, które wypełnią czas pomiędzy zajęciami. Najlepiej skorzystać z oferty obiektu, który zagwarantuje wszystkie te elementy. Organizator szkolenia może w takim przypadku liczyć na pokaźny rabat. W razie wątpliwości co do przedstawionej oferty, rozsądnym rozwiązaniem jest wysłanie listy pytań, które chcielibyśmy zadać, będąc na miejscu. Wiele obiektów posiada też prezentacje w serwisach internetowych, gdzie z łatwością znajdziemy opinie na temat poziomu obsługi, sali czy standardu noclegów.

Po analizie miejsca szkolenia wystarczy zarezerwować salę w określonym terminie i podpisać umowę z przedstawicielem obiektu. Po dopełnieniu wszystkich formalności nie pozostaje nam nic innego jak przygotować program spotkania i zaprosić uczestników.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *