Czy można zostać profesjonalnym programistą bez wykształcenia formalno – technicznego?

Programista to jeden z najbardziej pożądanych zawodów na rynku pracy. W branży IT pracodawcy doceniają najbardziej twarde umiejętności. A te możesz wypracować na własną rękę. Jak to zrobić? Masz kilka dróg do wyboru.

Jak rozpocząć przygodę z programowaniem?

Oczywiście najpopularniejsze to rozpoczęcie wieloletnich studiów technicznych. Jest również możliwa nauka rozproszonych w internecie poradników oraz wykorzystanie dedykowanych szkoleń dla programistów.

Szkolenia z programowania to właściwa pozycja przeznaczona osobom, które nie mają już czasu na studia i na przeglądanie różnych poradników. Zajęcia dedykowane pod przyszłych (i obecnych) programistów oferują potężną zaletę, ponieważ scalają najważniejsze informacje, a co więcej rekomendują tylko potrzebne na rynku pracy języki programowania oraz uczą na realnych przykładach. Szkolenia dla programistów to poza tym szansa dłuższego kontaktu z faktycznym ekspertem, który w ramach zajęć rozwiewa wiele wątpliwości.

Skracanie dystansu do wymarzonego zawodu

Szkolenia z programowania to najlepsza droga do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Nie popełnisz bowiem błędu w doborze technologii, poznasz własne predyspozycje, nie stracisz czasu na odkrywanie właściwych podstaw.

Własne doświadczenie + szkolenia = przyśpieszony rozwój kwalifikacji

Oczywiście szkolenia z programowania nie zagwarantują ci od razu zatrudnienia. Musisz ćwiczyć samodzielnie i pisać skrypty. Programiści uczący się we własnym zakresie często dochodzą do punktu krytycznego, nie wiedzą, czy idą w dobrym kierunku. Wtedy szkolenie z programowania w kilkadziesiąt godzin pozwala rozwiać dotychczasowe błędy i pójść dalej. Najlepsze szkolenia z programowania bazują wyłącznie na praktyce (teoria dochodzi w zadaniach).

Czy musisz mieć ogromną wiedzę przed szkoleniem?

To jest właśnie jedna z największych korzyści. Nie musisz często umieć nic, aby rozpocząć pracę naprawdę początkującego programisty. Niektóre kursy bazują na przekazaniu schematu, np. tworzenia strony www od podstaw. W ten sposób zyskujesz prawidłowy model do dalszego rozwijania. Możesz zatem bazować na „gotowcu” i stopniowo wprowadzać nowe elementy z innych szkoleń.

Ocena potencjału szkoleń z programowania

Szkolenia z programowania kierunkują uczestników na najważniejsze książki, na kluczowe problemy, na przetestowane poradniki multimedialne. Skrypty ze szkoleń często wykazują większą wartość merytoryczną od standardowych książek. W ten sposób inwestycja w szkolenie z programowania zwraca się wielokrotnie pod warunkiem wykorzystywania wszystkich pojęć praktycznie. Oczywiście każdy lepszy kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu. Im więcej certyfikatów, tym lepsza konkurencyjność na rynku pracy i potwierdzenie twoich motywacji.

Wieńcząc temat

Programista nieustannie ćwiczy i się rozwija. W tej branży trzeba być na bieżąco. Przedstawione szkolenia to interesująca ścieżka kariery, mocno elastyczna i wykazująca maksymalną wartość praktyczną.

Teraz mamy pytanie do Ciebie – Co myślisz o zostaniu programistą?

, , ,

1 thought on “Czy można zostać profesjonalnym programistą bez wykształcenia formalno – technicznego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *