Wykorzystaj narzędzia, które masz w rękach

Trafny pomysł to pierwszy krok do własnego biznesu. Często jednak przed wcieleniem go w życie powstrzymuje nas brak środków. Kiedy wnioskowanie o pożyczkę z banku czy fundusze ze specjalnych programów dla przedsiębiorców wydają się zbyt skomplikowane, warto rozważyć wykorzystanie łatwiej dostępnych narzędzi kredytowych – takich jak karty kredytowe.

Przed rozruszaniem działalności dobrze jest się zastanowić, jakimi środkami i możliwościami już dysponujemy, jako konsumenci. Dla tych, którzy swoją firmę rozwijają powoli, czasem „na uboczu” innego zatrudnienia, pomocne mogą okazać się różne formy niewielkich pożyczek, a także karty kredytowe. Jeśli nie planujemy na początek bardzo poważnych inwestycji, limity przewidziane przez niektóre banki dają możliwości przeprowadzania transakcji, które wprawią w ruch raczkujące przedsiębiorstwo. Najważniejsze jest dopasowanie – chodzi o to, żeby uważnie przejrzeć oferty związane z obecnymi na rynku usługami kredytowymi i wybrać takie, które najlepiej wpiszą się w specyfikę prowadzonej działalności.

Karty kredytowe oszczędzają, kiedy ty wydajesz

Prosty przykład do uwzględnienia w biznesowych planach to karta MasterCard, która pozwoli odnieść korzyść z… wydatków. Częste płatności dokonywane przy jej pomocy umożliwią gromadzenie punktów PayBack i wymienianie ich na określone produkty z wybranych kategorii. Jeśli przewidujemy częste, regularne korzystanie z konkretnych usług, jak choćby telekomunikacyjnych, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy ich dostawca nie jest partnerem w programie lojalnościowym dla posiadaczy kart kredytowych. Takie programy stają się obecnie coraz bardziej rozbudowane – na przykład program rabatowy dla posiadaczy kart kredytowych City Simplicity obejmuje już blisko 5000 punktów usługowo-handlowych. To duża pula usługodawców, z którymi można np. nawiązać współpracę dla realizowania różnych zadań związanych z prowadzeniem i rozwijaniem firmy.

Na tym jednak nie koniec – bonusów z programów partnerskich, związanych z kredytowaniem firmy, nie trzeba przecież wykorzystywać wyłącznie działalności. Możemy ich użyć do realizowania prywatnych potrzeb – zakupów, rozrywki, rekreacji. To może być niezły sposób na przeczekanie niełatwego pierwszego okresu, zanim własna firma zacznie przynosić zyski, umożliwiające spełnianie większych marzeń.

Jasne zasady, minimum opłat

Mimo zróżnicowanych wariantów dostępu do dodatkowych środków, jakie zapewniają karty kredytowe, wiele osób nie decyduje się na korzystanie z takiego narzędzia. Według raportu MillwardBrown[1] z badania Produkty kredytowe i wiarygodność finansowa w percepcji Polaków obawy dotyczą głównie ukrytych opłat i utraty kontroli nad wydatkami. Być może silniejsze poczucie kontroli w części przypadków decyduje o wyborze innych form pożyczek. Najlepsze karty kredytowe, jak MasterCard wychodzą naprzeciw takim ostrożnym klientom, oferując proste, przejrzyste zasady ich funkcjonowania bez ukrytych kosztów, a także różne opcje monitorowania aktywności na karcie – dzięki powiadomieniom mailowym, SMS-em czy w specjalnej bezpłatnej usłudze danego banku, jak np. CitiAlerts.

Warto dobrze przemyśleć swoje oczekiwania i preferencje co do korzystania z ofert pożyczek i kredytów. Ich precyzyjne określenie jest kluczowe dla wytypowania najlepszych propozycji w rankingach kart kredytowych. Taki dobrze dobrany do potrzeb „plastikowy pieniądz” może się okazać prostym, a przy tym zaskakująco użytecznym narzędziem w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej.

 

 

[1] Raport MillwardBrown z badania ilościowego Produkty kredytowe i wiarygodność finansowa w percepcji Polaków, dotyczący stosunku Polaków do kart kredytowych.

, , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *