Internetowa weryfikacja wniosku: ile trwa, gdzie się odbywa i na czym polega?

Korzystając z internetowych pożyczek możemy liczyć na minimum formalności i błyskawiczny transfer pieniędzy. Proces weryfikacji wniosku trwa nie więcej niż kilkanaście minut, a jeśli jego wynik jest pozytywny, pieniądze natychmiast trafiają na nasze konto. Czym internetowa weryfikacja różni się od tradycyjnej?

 Bez… problemów

Uzyskanie tradycyjnej pożyczki lub kredytu gotówkowego wymaga zazwyczaj wypełnienia skomplikowanych wniosków i okazania odpowiednich zaświadczeń. Przeważnie jest to co najmniej zaświadczenie o dochodach, które potwierdzi naszą zdolność do spłaty pożyczki w odpowiednim terminie. Osoby pracujące na umowy zlecenia lub o dzieło, a także wykonujące wolne zawody obarczone nieregularnymi dochodami mogą mieć problem z uzyskaniem takiego zaświadczenia, które byłoby satysfakcjonujące dla wymagających instytucji finansowych. Kolejnym zabezpieczeniem, jakiego wymaga większość banków jest konieczność przedstawienia poręczyciela, który potwierdzi wiarygodność kandydata i zabezpieczy spłatę pożyczki własnym majątkiem. To problem zwłaszcza dla osób młodych, które często opuszczają rodzinne miejscowości i oprócz problemów finansowych mogą mieć także problem ze znalezieniem odpowiedniego żyranta. W przypadku internetowych pożyczek nie musisz się martwić o żaden z tych elementów weryfikacji, ponieważ kwoty, jakie pożycza się przez Internet są znacznie mniejsze i łatwiejsze do spłacenia.

Weryfikacja – tak, ale szybka

Pożyczenie pieniędzy przez Internet wymaga podania swoich danych osobowych, które są natychmiast sprawdzane. Niektóre instytucje finansowe zastrzegają sobie prawo do odmówienia pożyczki osobom, które mają już inne, niespłacone zobowiązania lub w przeszłości zalegały z oddaniem pieniędzy. Dane na temat takich sytuacji gromadzą np. Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej i Biuro Informacji Kredytowej. Jeżeli nie mamy obciążonej historii kredytowej, z internetową pożyczką nie będzie problemu. Znaczenie może mieć jeszcze tylko wiek kandydata, bo nie wszystkie instytucje pożyczają pieniądze osobom poniżej 20 lub 25 roku życia. Jeśli jednak spełniasz wymagane warunki, masz konto w banku i poprawnie wypełnisz internetowy wniosek, po krótkiej chwili otrzymasz e-mail lub SMS-a z informacją o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Pieniądze mogą być na Twoim koncie nawet w ciągu 15 minut.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://przewodnik-pozyczkowy.pl/

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *