Coworkingowe miejsca pracy

Coraz częściej słyszy się o tak zwanych miejscach coworkingowych. Jak sama nazwa wskazuje jest to przestrzeń biurowa, którą współdzielimy z innymi użytkownikami. Rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne, gdyż przynosi ono wiele korzyści wynikających z takiej formy wykonywania swojej pracy.

Od razu przychodzi na myśl pytanie jak praca w jednym pomieszczeniu z grupą ludzi może przynieść lepsze efekty niż zacisze domowe, w którym będziemy mogli skupić się na swoim projekcie. Okazuje się jednak, że praca w grupie jest znacznie wydajniejsza niż pierwotnie się wydaje. Przede wszystkim będąc w biurze nie jesteśmy narażeni na pokusy, które są dostępne w domu. Nie mamy pod ręką lodówki, żeby podjadać, ani kanapy, na której możemy uciąć sobie krótką drzemkę. Poza tym długie przebywanie w samotności doprowadza do naszego wypalenia i utraty kreatywności. Jakie są zatem podstawowe zalety coworkingu?

Na pewno taka forma sprzyja skupieniu się na swojej pracy. Przyjeżdżając do biura jesteśmy w stanie całkowicie poświęcić się na projekcie nie marnując czasu na inne domowe czynności. To z kolei przekłada się na naszą efektywność. Poza tym w takich miejscach panuje zazwyczaj przyjazna atmosfera, ludzie są otwarci i życzliwi. Jeśli czujemy się dobrze w takim środowisku to i nasza motywacja jest większa, mamy świeższe podejście do wielu tematów. Biura coworkingowe dają także możliwość obserwowania innych ludzi, tego jak pracują, czym się zajmują. Wystarczy chwilę porozmawiać, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy, a taka wiedza może w przyszłości zaprocentować. Znacznie łatwiej jest także rozwiązywać napotkane problemy podczas wykonywania swojej pracy. Zawsze jakiś życzliwy członek grupy, spróbuje nam pomóc choćby poprzez przedstawienie swoich uwag i pomysłów. Obiektywne spojrzenie na wykonany projekt innej osoby pomaga nam sprawdzić jak inni postrzegają naszą pracę. Z pewnością wszelkie uwagi są bardzo wartościowe. Nie zapominajmy również, że takie biura to doskonałe miejsca na pozyskanie kontaktów biznesowych. W perspektywie czasu może okazać się, że będą one bardzo pomocne w dalszym rozwoju naszej działalności.

Coworking posiada również wiele zalet ekonomicznych. Przede wszystkim wynajęcie takiej przestrzeni jest znacznie tańsze niż w przypadku tradycyjnego biura. Poza tym nie musimy martwić się o jego umeblowanie i inne opłaty związane z obsługą. To właściciel musi zadbać o to, aby utrzymać czystość i zapewnić wynajmującym podstawowe środki biurowe. Bardzo często w ofercie takich biur jest również możliwość korzystania z urządzeń biurowych takich jak drukarka, skaner czy faks. Z naszej strony pozostaje jedynie przyniesienie ze sobą komputera oraz innych niezbędnych dla nas przedmiotów. Na uwagę zasługuje fakt, iż powstaje coraz więcej miejsc coworkingowych, które są całkowicie bezpłatne. Co prawda nie znajdziemy tam wszystkich udogodnień jakie są dostępne w płatnych centrach, ale jeśli komuś wystarczy biurko i dostęp do internetu to może całkowicie bezpłatnie korzystać z dobrodziejstw pracy coworkingowej.

Interesują Cię coworkingowe miejsca pracy, a może sale szkoleniowe w Warszawie? To wszystko na Ogrodowej 58.

, , , , ,

1 thought on “Coworkingowe miejsca pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *