Wymagaj więcej od siebie

Droga do sukcesu nie zawsze usłana jest różami – tak myślą tylko ci, którym wydaje się, że ludzie sukcesu to „farciarze” urodzeni pod szczęśliwą gwiazdą, którzy zawsze mają łatwo. Najczęściej jednak przypomina ona wyboisty trakt pełen przeszkód. Może niektórzy głowią się nad tym, po co właściwie są te przeszkody? Czy nie może być łatwiej i przyjemniej? Czy zawsze trzeba się zmagać? W tego typu myśleniu ludzie pomijają jeden ważny fakt.

Tutaj nie chodzi o zmagania tylko o rozwój. Nic by nie miało miejsca, gdyby człowiek nie stawiał sobie wymagań i nie podnosił poprzeczki.

 

Przeszkody są po to, aby każdy, kto wkroczy na drogę prowadzącą do sukcesu, nauczył się je pokonywać, rozwinął się i wiedział jak radzić sobie z problemami.

 

Zatem ich obecność jest w pewien sposób zbawienna. Kształtują one charakter ludzi i sprawdzają ich wolę. Ten, kto doceni wartość płynącą z takich nauk, niewątpliwie odniesie sukces i zrealizuje swój cel, albowiem żeby pokonać trudności będzie musiał stawać się coraz lepszy i silniejszy pod względem mentalnym i duchowym. Wzniesie się ponad wszelkie problemy. Co natomiast zrobi człowiek, który podda się przy pierwszej porażce? Wycofa się, okazując w ten sposób brak woli i charakteru. To jest postawa, która świadczy o tym, że taki człowiek chce robić tylko to, co jest łatwe. Z tym że robiąc to, co jest łatwe, nigdy nie zrealizuje czegoś wielkiego. Nie wymaga on od siebie niczego i w związku z tym jego rozwój i kształtowanie charakteru również stoją w miejscu.

 

Warto pomyśleć o rozwoju własnych umiejętności – http://www.kursy24h.pl/

 

Pragnąc osiągnąć naprawdę wielki sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, nie można być nastawionym na minimum tylko na maksimum. Postawa zachowawcza nigdy nie przyniesie wspaniałych rezultatów – co już wiesz.

 

W takim razie będąc nastawionym na maksimum, trzeba również zrozumieć, że trzeba być gotowym na pełne oddanie się realizacji celu. Oznacza to poświęcenie nie tylko czasu i energii, lecz również gotowość do nauki i zwiększania swSukcesoich umiejętności. Ważne jest też mieć świadomość, że wola i wiara będą wystawione na wielką próbę. Ten, kto ją przejdzie, wyrobi sobie niezłomny charakter. Tak rodzą się zwycięzcy.

 

Jednakże można lepiej się zabezpieczyć na ewentualność przyszłych problemów i przeszkód. Jak? Zawczasu wymagając od siebie więcej, zanim nadejdą trudności. Nie czekać, aż one się pojawią i wtedy myśleć co z nimi zrobić. Zamiast tego być gotowym przed ich nadejściem. A to, że nadejdą, jest więcej niż pewne. W końcu ich celem jest pomóc Ci się rozwinąć. Także dobrze byłoby nie przestawać się rozwijać pod każdym względem – mentalnym i duchowym. Podnosić umiejętności, zwiększać wiedzę, stale szukać właściwych rozwiązań, gdyż dzięki temu rozwija się kreatywność, nie unikać trudnych sytuacji stawiając im czoła itp. Wymaganie od siebie coraz to więcej nie jest bynajmniej łatwym zadaniem, aczkolwiek w obliczu prawdziwych trudności człowiek będzie błogosławił chwilę, w której zdecydował się na zdyscyplinowanie i rozwój.

 

Należy wiedzieć, że ludzie sukcesu to nie „farciarze” czy „szczęśliwcy”. Oni wymagali i stale wymagają od siebie więcej.

 

Podjęli się czegoś niełatwego, a jednak przynoszącego olbrzymie korzyści – i to nie tylko przedsięwzięciom, które zainicjowali, lecz także im samym. Człowiek z charakterem i o silnej woli może osiągnąć wszystko. Niewiele osób podejmuje się podążania wymagającą drogą, przez co wydaje się, że tylko nieliczni osiągają sukces. Trzeba powiedzieć to wprost. Zbyt dużo ludzi idzie zawsze po linii najmniejszego oporu i chcą oni robić tylko to, co jest łatwe, nie wymagając od siebie za wiele oraz nie ustalając żadnych celów w życiu itd. Gdzie takie podejście ich zaprowadzi? Zgadłeś, ponieważ odpowiedź brzmi: donikąd. To ludzie bez ambicji. A przecież jakieś ambicje zdałoby się posiadać, pragnąc osiągnąć sukces. Nie bierz z nich przykładu i nie pozwól, aby mieli na Ciebie wpływ. Ty zmierzasz do własnego sukcesu i wobec tego musisz stale wymagać od siebie więcej.

 

Ciekawe artykuły na temat rozwoju osobistego – http://www.rozwojosobisty.net.pl/

 

Nie zaprzestawaj rozwijania się, buduj swój charakter, wyrabiaj siłę woli i otaczaj się ludźmi, którzy mają ambicje, cele w życiu i nastawieni są na odniesienie sukcesu. Dzięki nim też możesz wiele się nauczyć i dobrze na tym wyjdziesz. Nie bój się stawiać sobie wymagań i podnosić poprzeczki. Przyjdzie moment, kiedy spojrzysz na to wszystko i stwierdzisz, że naprawdę było warto.

 

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *