Warto czytać…

Warto czytać książki…

„Nie lubię czytać.” Jakże często słyszane stwierdzenie. Istnieją rzesze ludzi, którzy naprawdę zdolni są zmusić się do wykonania najbardziej nielubianych przez siebie czynności, żeby tylko nie sięgnąć po książkę. Wiele osób tłumaczy swoją niechęć do czytania szkolnymi czasami, kiedy to byli zmuszani przez babcie i mamy do czytania szkolnych lektur.

Tylko po co te wymówki? Przecież jest tyle książek do wyboru. Tyle ciekawych historii spisanych przez autorów. Tyle przydatnych poradników. Tyle fascynujących albumów. Może warto przełamać swoją niechęć do czytania i przynajmniej zajrzeć do księgarni?

A czytać warto i jest to wiadome nie od dzisiaj. Sięgając po książkę poszerzamy i przyswajamy nowe słownictwo. Jesteśmy zmuszeni do myślenia o problemach bohaterów, do spojrzenia na pewne sprawy inaczej niż do tej pory. Zaczynamy widzieć świat nie tylko swoimi oczami ale też w sposób, który przedstawiony jest w książce. Otwieramy się na nowe rozwiązania i pomysły.

Czytanie to też świetny pomysł na relaks. Popijamy gorącą herbatę i z książka w ręku przenosimy się w zupełnie inny świat, zapominamy na chwilę o otaczających nas problemach. Rozwijamy naszą wyobraźnie i stajemy się wrażliwsi.

Gdy brakuje nam tematu do rozmowy z nowo poznaną osobą zawsze możemy zapytać co ostatnio czytała, lub samemu opowiedzieć co ostatnio czytaliśmy.

Książki są dostępne praktycznie dla każdego, to nie musi być drogie hobby. Jeżeli ciężko nam wygospodarować pieniądze na kupno nowej książki, zawsze możemy zajrzeć do biblioteki. Możemy wymienić się nimi ze znajomymi a przeczytane przez nas książki możemy sprzedać.

To co, czytamy? – przekonaj się teraz

 

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *