W Polsce nadal brakuje pracy

Polacy bezustannie borykają się z bezrobociem i wszystko wskazuje na to, że w pewnych grupach zawodowych problem ten będzie się otrzymywał i to jeszcze długie lata. Pedagodzy, politolodzy, socjolodzy nie mają wielkich szans na zatrudnienie, kto jeszcze?

Kierunki humanistyczne nie największe fabryki bezrobotnych, tak samo jak wszelkiego typu studia z zarządzania i marketingu czy turystyki i rekreacji – z tym, że akurat w grupie tych dwóch kierunków studiów jest znacznie większa szansa na znalezienie pracy w branżach zbliżonych do kierunku wykształcenia, natomiast po politologii czy socjologii trudno o pracę w stricte wyuczonym zawodzie.

Konieczne jest stałe podnoszenie wiedzy i to szczególnie wśród osób, które decydują się na studia humanistyczne. Szkolenia, kursy, studia podyplomowe to podstawa, także w perspektywie tych pozornie łatwych studiów jest jeszcze długoletnia edukacja uzupełniająca wiadomości bądź dająca nowe możliwości zatrudnienia.

Bezrobocie w naszym kraju jest całkiem spore i są regiony, w których wskaźnik jest dużo wyższy niż ten notowany na przykład w Warszawie – mowa chociażby o Olsztynie, bo bezrobocie w Olsztynie to wyjątkowo trudny temat.  Jak zatem uchronić się przed długoletnim bezrobociem? Niektórzy stawiają na szkolenia, inni wyjeżdżają za granicę, a jeszcze inni próbują zakładać swój własny biznes i wszystko wskazuje na to, że są to jedyne słuszne decyzje, jakie możemy podjąć, gdyż na pomoc z ramienia państwa nie ma co liczyć.

M-S-M

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *