Uznanie pracowników w miejscu pracy: Dlaczego i jak

W dzisiejszym ultra-konkurencyjnym środowisku pracy, firmy o przewadze konkurencyjnej to te, które mają najlepiej wyszkolonych i dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jednak nawet najlepsi pracownicy nie mogą dobrze pracować, gdy nie są wystarczająco zmotywowani. Dlatego uznanie pracowników w miejscu pracy musi być wrodzoną częścią kultury każdej firmy.

Czym jest uznawanie pracowników?

Docenianie jest uznaniem pracowników firmy za wzorową wydajność. Zasadniczo celem uznawania pracowników w miejscu pracy jest wzmocnienie określonych zachowań, praktyk lub działań, które skutkują lepszą wydajnością i pozytywnymi wynikami biznesowymi.

 

Dlaczego uznanie pracowników jest tak ważne?

Jednym z największych motywatorów dla pracowników maże być wysoka ocena przez współpracowników. Najlepszym sposobem na zdobycie tego szacunku jest uznanie, że jest dobry w tym, co robią.

Podczas gdy większość odnosiłaby nagrody i uznanie do premii pieniężnych lub ekstrawaganckich wydarzeń, uznanie pracowników nie musi być tak drogie lub efektowne. Nagrody dla pracowników mogą być tak szczere i oryginalne komplementy. Mogą to być równie proste jak e-mail z podziękowaniem lub przyjazne powitanie w pracy.

 

Oto cztery główne zalety uznania pracowników:

 

Spraw, by pracownicy byli bardziej zadowoleni

Szczęśliwi pracownicy są bardziej produktywni. Bycie zadowolonym z pracy daje pracownikom poczucie mistrzostwa z wykonywanych zadań i doskonale pasuje do ich roli i firmy.

Utwierdzenie może również poprawić wydajność , zwiększyć lojalność i promować współpracę. Aby dodać, miejsce pracy powinno być środowiskiem, w którym promowane jest pozytywne wzmocnienie, a konstruktywne informacje zwrotne są uwzględniane.

Kursy, szkolenia motywacyjne – http://www.kursy24h.pl/oferty/kat_umiejętności-osobiste/kat2_motywacja/ – poznaj jak można prowadzić zespół i motywować.

Popraw retencję pracowników

Zatrudnienie personelu oznacza tylko początek cyklu pracy. Następnie musisz ćwiczyć, rozwijać się, motywować do działania i ostatecznie je zatrzymać. Jak zachować najcenniejszy zasób firmy? Odpowiedź – programy motywacyjne.

Retencja pracownika to zdolność organizacji do zatrzymania pracowników. Nagrody i uznanie pracownicze to jedno z możliwych podejść do zatrzymania pracowników. Jednym z przykładów mogą być zachęty finansowe, takie jak podwyżki, premie i opcje na akcje.

Bardzo dużym plusem są także prezenty związane z uznaniem pracowników – na przykład karta podarunkowa ze swojego ulubionego sklepu lub symbol wdzięczności za każde pięć lat służby. Programy motywacyjne jako narzędzie uznawania pracowników w miejscu pracy to świetny sposób, by okazać uznanie dla swoich pracowników, utrzymać ich motywację i sprawić, by zostali.

 

Pielęgnuj kulturę samodoskonalenia

Kolejną korzyścią wynikającą z uznania pracowników w miejscu pracy jest to, że może być podstawą do kultywowania kultury samodoskonalenia. Jednym z najlepszych sposobów uznawania pracowników jest zapewnienie im możliwości uczenia się i doskonalenia się w tym, co robią. Aby pójść o krok dalej, będzie również wspaniale zachęcać do uczenia się – nagradzanie tych, którzy poświęcili czas na skupienie się na samodoskonaleniu.

 

Zadbaj o najlepsze szkolenia – http://www.szkolenia24h.pl/

 

Zwiększ morale

Sposób, w jaki liderzy organizacji zarządzają pracownikami, odgrywa również istotną rolę w motywowaniu pracowników. Uświadomienie pracownikom, że ich ciężka praca jest rozpoznawana przez kierownictwo, może pomóc zmotywować najcenniejszy zasób twojej firmy.

Proste powitanie przed i pod koniec dnia jest oczywistą, ale czasami pomijaną formą uznania. Powiedzenie szczerego podziękowania i przeprosiny za nieporozumienia mogą być subtelnymi sposobami okazania uznania i szacunku. Te małe gesty mogą wydawać się dość banalne. Ale są to jedne z najlepszych (i najbardziej opłacalnych) sposobów rozpoznawania pracowników w miejscu pracy.

Zdziwisz się również, że posiadanie kultury firmy, która promuje te proste sposoby okazania szacunku, jako uznanie personelu może mieć duży wpływ na morale pracowników i produktywność.

 

Najbardziej skuteczne sposoby uznania pracowników

Wiele firm stosuje programy uznawania pracowników. Jednak nawet w tych firmach często słyszy się, że pracownicy skarżą się, że ich praca nie jest doceniana. Ponieważ nie zawsze jest to , co robisz, ale jak to robisz.

Dotyczy to również uznawania pracowników w miejscu pracy. Powinieneś nie tylko rozpoznać swoich pracowników, ale powinieneś zrobić to w bardziej osobisty sposób, tak jak chciałbyś być uznany w swojej wymarzonej pracy.

 

Oto kilka sposobów, które pomogą Ci rozpoznać ciężką pracę Twoich pracowników:

 

Wydarzenia / dni uznania pracowników

Zawsze lepiej jest chwalić najlepszych pracowników przed współpracownikami, ponieważ może to zwiększyć ich samoocenę. Co więcej, Twoi pracownicy zrobią wszystko, aby zostać rozpoznanym, wiedząc, że jesteś pracowitym pracodawcą. Możesz mieć „Pracowników miesiąca / kwartału / roku” dla najlepszych wykonawców zespołu.

Nie zapomnij także o świętowaniu urodzin, rocznicach pracy, nowych dodatkach do rodziny i innych godnych uwagi życiowych okazjach. Dołącz kartę, by podziękować pracownikowi za pracę. Wyślij e-mail z podziękowaniami za dobrze wykonaną pracę. Zawsze pamiętaj, że uznanie pracowników w miejscu pracy nie musi być kosztownym lub skomplikowanym programem. Nawet najmniejsze gesty mogą mieć największy wpływ.

 

Bonus

Jest tak wiele sposobów traktowania pracowników, aby wykonali świetną robotę. Oto kilka pomysłów:

· Premie pieniężne pokażą im, że są doceniani i sprawiają, że czują, że ich ciężka praca się opłaca i jest bardzo ceniona przez firmę.
· Daj prezentowe koszulki, bluzy lub żetony firmowe (jak długopisy, torby, kubki itp.) Pracownikom, którzy świetnie sobie radzą.
· Kto nie lubi jedzenia? Dlaczego nie mieć darmowego lunchu raz w tygodniu dla wszystkich w biurze?

 

Porady dla firm – http://www.firmy24h.pl/

 

Ściana uznania pracownika

Kolejną z tych kreatywnych koncepcji uznawania pracowników jest Ściana Uznania. Możesz ustawić tablicę w biurze i kazać wszystkim w biurze wypełnić ją notatkami, które zawierają gratulacyjne wiadomości dla przykładnych współpracowników.

Może to być inspiracją dla tych, którzy dobrze się spisali, aby robić to lepiej. Będzie także rzucać wyzwanie tym, którzy nie znajdą swoich nazwisk na ścianie, aby dalej próbować robić to lepiej, dopóki nie zobaczą wysłanych wiadomości skierowanych do nich.

 

Dodatkowe porady

  • Programy uznawania powinny być kompleksowe. Każdy musi mieć prawo do nagród. Wykluczenie konkretnego pracownika lub grupy może negatywnie wpłynąć na wydajność.
  • Nie zatrzymujcie się zbyt długo, aby wynagrodzić kogoś za ich pilną pracę. „Teraz” jest zawsze najlepszym momentem, by powiedzieć „dziękuję”, „gratulacje” lub „dobrze wykonaną pracę”. Dzieje się tak, aby pracownik mógł skojarzyć rozpoznanie z dokładnymi zachowaniami, które zaowocowały wzorową wydajnością.

 

Wniosek

Istnieje niezliczona ilość sposobów na wprowadzenie do działania uznania pracowników w miejscu pracy; jednak wszystko zaczyna się od kultury firmy. Zwycięski program uznawania pracowników zaczyna się od posiadania kultury firmy, która opowiada się za uznaniem dla najlepszych współpracowników. Może to być podstawą solidnego zaangażowania pracowników, ciągłego rozwoju pracowników i strategii utrzymania na przyszłość.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *