Szkolenie i integracja – połącz przyjemne z pożytecznym

Chcesz, aby Twoi pracownicy wzięli udział w szkoleniu, ale zarazem lepiej się poznali i spędzili miło czas? Zorganizuj im weekend w luksusowym hotelu, w nadmorskim kurorcie.

Szkolenie – w firmie, czy „w terenie”?

Szkolenie to z jednej strony możliwość zdobycia przez Twoich pracowników dodatkowych umiejętności, ale z drugiej – dodatkowy obowiązek, którego spełnienia od nich oczekujesz. Dlatego postaraj się, aby do tematu podeszli z jak największą chęcią. Przede wszystkim wybierz dogodny termin – nie organizuj firmowych wyjazdów na przykład drugiego Maja czy na przykład w ostatni weekend przed świętami, kiedy wszyscy mają na głowie dodatkowe, rodzinne obowiązki. Poza tym, zastanów się nad wyborem odpowiedniej lokalizacji. Wiadomo, że jeśli tylko pozwala nam na to przestrzeń, najwygodniej jest przeprowadzić szkolenie w siedzibie firmy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dla pracowników będzie to tylko kolejny, niczym nieróżniący się dzień w pracy. Dlatego warto zorganizować szkolenie wyjazdowe – od razu atmosfera będzie bardziej sprzyjała integracji pracowników.

Jaka jest dobra lokalizacja na tego typu szkolenie? Warto wybrać taką miejscowość, która posiada albo szeroką ofertę kulturalną, albo interesujące do zwiedzania zabytki. Dzięki temu, po godzinach szkolenia, jego uczestnicy będą mogli odpocząć i trochę oderwać się od pracy.
Miastem zachęcającym do odwiedzenia jest Sopot. To tu możesz wybrać się na najdłuższe drewniane molo w Europie, pospacerować po Monciaku, gdzie zatrzymać się warto w Krzywym Domku, albo w jednej z kawiarenek. Po pracy, jeśli dopisuje pogoda i pora roku można także po prostu poleniuchować na plaży, a AquaPark, kino, liczne kluby i dyskoteki zapraszają przez cały tydzień.

Pobyt w atrakcyjnym hotelu


Jeżeli chcesz, żeby integracja i szkolenie przebiegały w miłej atmosferze, postaraj się także o odpowiednie zakwaterowanie. Umieszczając uczestników w wygodnym, eleganckim hotelu, typu Bayjonn Hotel, po pierwsze okazujesz im szacunek, po drugie sprawiasz, że będą się cieszyć z wyjazdu, zamiast mieć poczucie uwięzienia na kolejnej służbowej „imprezie”.
Bayjonn Hotel to luksusowy obiekt z restauracją, 22 pokojami i salą konferencyjną, która swobodnie pozwoli przeprowadzić szkolenie dla kilkudziesięciu osób. Hotel jest położny zaledwie 300 metrów od plaży, w dogodnej lokalizacji. Jest bezproblemowo skomunikowany z resztą miasta, co więcej, w zakresie jego usług znajdują się transfer z lotniska i z powrotem oraz wypożyczalnia samochodów. Dzięki hotelowej restauracji, nie ma problemu ze zorganizowaniem eleganckiej kolacji czy obiadu dla uczestników szkolenia, czy też cateringu w przerwach zajęć.

Czy organizować wolny czas?
Odpowiedź na to pytanie zależy od stopnia zintegrowania naszych pracowników. Jeżeli dobrze i długo się znają, pozostawmy im swobodę wyboru. Sami najlepiej znajdą sobie dobre miejsce na wspólną zabawę po pracy. Jeżeli natomiast nasza załoga jest świeżo zrekrutowana, dobrą opcją jest organizacja bankietu czy kolacji, podczas której wszyscy będą mieli okazję porozmawiać i lepiej się poznać. Jako szef, postaraj się również lepiej poznać ze swoimi pracownikami, ale nie staraj się przez cały czas mieć ich na oku. To może spowodować napięta atmosferę dystansu.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *