Szkolenia kursy warsztaty

        Coraz więcej starszych osób rezygnuje decyduje się na aktywne spędzanie wolnego czasu. Czasy, gdy jedyną rozrywką seniorów było oglądanie telewizji bezpowrotnie minęły. Ludzie na emeryturze mają w końcu czas na rozwijanie swoich pasji. Wiele domów kultury i ośrodków seniora oferuje starszym ludziom bogatą ofertę warsztatów rozwojowych: kulinarnych, muzycznych, komputerowych, artystycznych. Jakie zajęcia cieszą się największą popularnością wśród dojrzałych kursantów?

            Większość seniorów znajduje przyjemność w uczestnictwie w twórczych zajęciach z ceramiki, malarstwa czy lepienia w glinie. Warsztaty plastyczne umożliwiają rozwój talentów manualnych, prezentacji swoich prac na lokalnych wystawach i przede wszystkim poprawiają nastrój seniorów.

            Warsztaty ceramiczne dla seniorów przynoszą odprężenie, wyciszenie i umożliwiają  stworzenie własnego naczynia lub figurki. Uczestnicy zapoznają się z procesem technologii ceramiki, podstawowymi metodami pracy z gliną. Zajęcia ceramiczne to także świetna forma rehabilitacji dłoni dzięki kontaktowi z gliną.

            Szczególnie popularne są w ostatnich latach kursy decupage. Na czym dokładnie polegają te zajęcia? Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów za pomocą kolorowych serwetek przyklejanych na różne przedmioty jak doniczki, pudełka czy ramki. Za pomocą specjalnej substancji do postarzania tworzywa, seniorzy mogą stworzyć wyjątkowe rzeczy z duszą.

            Warsztaty tworzenia biżuterii również cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony pań w wieku emerytalnym. Możliwość stworzenia własnej, autorskiej pary kolczyków, czy niepowtarzalnych korali sprawia, że seniorki są stałymi uczestniczkami tych twórczych zajęć.

            Kurs malarstwa uczy seniorów innego spojrzenia na świat i pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego. Emeryci z dużą ciekawością zapoznają się z różnymi technikami malarskimi i doskonalą swoje plastyczne umiejętności.

            Popularność warsztatów artystycznych wśród seniorów dowodzi, że jesień życia wcale nie musi być smutna.

, ,

1 thought on “Szkolenia kursy warsztaty

  1. No cóż, w tym wieku jest nieco więcej czasu na takie rzeczy (no i samo spojrzenie na „czas” też jest inne) A my młodzi to tylko ciągły bieg 24/7…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *