Szkolenia

Po co nam właściwie szkolenia? Dlaczego wszystko tak szybko się zmienia, że potrzeba kształcenia jest tak ogromna? Czy jest szansa na to, żeby machina współczesnych zmian chociaż minimalnie zwolniła?

Rozwój wszelkich dziedzin życia jest tak ogromny i wszystko wskazuje na to, że nic już tego nie zatrzyma. Mało kto nadąża za wszelkimi nowinkami, a jeszcze mniej osób korzysta z tych ciągłych zmian, wynalazków. Nikt nie lubi pozostawać w tyle, a i pracodawcy nie pozwalają na to, aby podwładni zatrzymywali się w miejscu. Taki proces był by szkodliwy dla wszystkich, dlatego szkolić się trzeba.

Szkolenia organizowane są nie tylko dla tak nowoczesnych dziedzin jak branża  informatyczna, ale także dla nauczycieli, środowiska medycznego, czy dla branży turystycznej. Metody z których korzystają firmy, czy instytucje to tak zwane szkolenia zamknięte, natomiast osoby prywatne zapisują się na szkolenia otwarte, bądź e-learning.

Za szkolenia najczęściej trzeba płacić i to całkiem sporo, ale za to otrzymujemy kompletną i zaktualizowaną wiedzę w szybkim czasie, a przecież o to chodzi. Czas jest niezwykle cenny i każdy stara się o niego dbać jak tylko się da, dlatego jeśli jest możliwość szybkiej aktualizacji wiedzy podczas szkolenia to zgadzamy się na to bez większych problemów.

Świata nie sposób zatrzymać, można za czymś ciągle gonić i ciągle pozostawać mniej lub bardziej w tyle.

 

grafika: www.sxc.hu

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *