Schemat w myśleniu, schemat w działaniu

Codziennie jesteśmy atakowani setkami i tysiącami wiadomości. Jedne są istotne, drugie nie. Po prostu, zwyczajnie i fizycznie nie jesteśmy w stanie ocenić ich wszystkich i z przyjemnością przyjmujemy jako własne oceny innych ludzi – mediów, polityków, autorytetów.

Przychodzi jednak taki moment, kiedy musimy przełamać schemat w naszym myśleniu. W innym przypadku będziemy zawsze zachowywać się tak samo – w domu, w pracy czy w szkole będziemy powtarzać te same czynności, bez względu na to, czy pozwalają nam one na wygrywanie.

Nie jest proste obudzić się pewnego dnia i postanowić, że od dziś robimy wszystko inaczej. Często, aby wyrwać się ze schematu, potrzebujemy kogoś, kto potrząśnie nami, pokaże nam, że istnieją także inne sposoby, wytłumaczy, że świeże spojrzenie i otwartość umysłu są kluczem do sukcesu na wszystkich polach naszego życia.

W dobie zmieniającego się świata

Postępowanie według ustalonego z góry wzorca (ustalonego wielokrotnie przez nas samych) często najłatwiej jest nam zaobserwować w pracy. To właśnie tutaj wiele cennego czasu tracimy powtarzając te czynności, które nie dają żadnych rezultatów. W dobie zmieniającego się świata po prostu nie możemy pozwolić sobie na to, by pracować tak samo jak 10, 15 czy 20 lat temu. Zbyt wiele się przez ten czas zmieniło i nie warto stawać w miejscu.

Osobami, które stoją na pierwszej linii frontu i najbardziej są wystawione na zachodzące zmiany, są kierownicy, szczebel zarządzający – menagerowie. To oni muszą stać się przykładem dla podwładnych, to oni muszą stale poszukiwać nowych sposobów optymalizacji pracy i to wreszcie oni jako pierwsi powinni poznawać wszystkie nowinki.

Szkolenia dla menedżerów

Jeżeli pracownicy mają szczęście, ich pracodawca przynajmniej raz w roku wysyła ich na szkolenia coachingowe. Czego się tam uczą? Tego, co jest potrzebne im, aby maksymalizować wyniki swoje i swoich pracowników. Może na to składać się lepsza wydajność w pracy, umiejętność szukania oszczędności, zwiększenie sprzedaży itd. Szkolenia menedżerów nie dotyczą konkretnych, „twardych” umiejętności – po powrocie pracownicy nie będą lepiej obsługiwać Worda, nie będą szybciej pisać na klawiaturze ani poprawniej mówić po angielsku. Zamiast tego nauczą się jak wymagać od siebie coraz więcej każdego dnia. W praktyce może to oznaczać, że zapiszą się na kurs języka obcego, spytają wreszcie koleżanki, jak udaje się obliczać wszystko w tak prosty sposób itp.

Takie szkolenie, który prowadzi akredytowany coach, to inwestycja. Jedną z bardziej znanych firm na rynku Polskim która prowadzi takie szkolenia jest HPR GROUP. Pracownik, który przeszedł dobre i przemyślane szkolenie, nie potraktuje go jako dodatkowego wyjazdu integracyjnego, ale przede wszystkim zacznie postrzegać swoją pracę w nowy, twórczy sposób. Obowiązki, które dotychczas go nużyły, zaczną mu sprawiać satysfakcję albo zastąpi je innymi. Najważniejsze jest to, że pracownik zrozumie, że pracując efektywniej pomaga nie tylko firmie, ale przede wszystkim sobie – zyskując pełną nowych wyzwań, satysfakcjonującą pracę.

, ,

1 thought on “Schemat w myśleniu, schemat w działaniu

  1. Wraz ze swoim zespołem braliśmy udział w kilku różnych szkoleniach coachingowych organizowanych przez trenerów z HPR Group. Dobrze zorganizowane zajęcia, tok i charakter prowadzenia na wysokim poziomie merytorycznym, takie szkolenie z pewnością odniesie pozytywne rezultaty w pracy i korzystnie wpłynie na funkcjonowanie zespołu. Przyznam, że co jakiś czas szukam szkoleń czy coachingów dla pracowników zaglądając na http://www.hprgroup.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *