Przeprowadzasz szkolenia czy zebrania z pracownikami? Zainwestuj w flipchart dobrej jakości!

Tablice znajdują swoje zastosowanie w szkołach, ośrodkach szkoleniowych i w małych firmach. Obecnie odchodzi się od dużych, ściennych tablic, duży nacisk kładąc na mobilność ich zastępców.

Co to jest flipchart?

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się flipcharty. Słowo to pochodzi od angielskich słów flip – „przerzucać” (na przykład kartki) oraz chart – „wykres” czy też „przedstawić na wykresie”. Flipcharty to rodzaje tablic demonstracyjnych. Są one łatwe w przenoszeniu i posiadają regulowaną wysokość. Występują w dwóch wariantach, w zależności od zastosowanej w nich powierzchni suchościeralnej do pisania: niemagnetyczne, umożliwiające pisanie po nich specjalnymi markerami i mocowanie do nich bloków papieru oraz magnetyczne, dodatkowo umożliwiające pracę z magnesami. Flipcharty wyposażone są również w półkę na markery czy regulowane uchwyty służące do mocowania bloków papieru, a wysokość samych tablic również można regulować.

Rodzaje flipchartów

Sklep internetowy dobiura.com posiada w swojej ofercie flipcharty hiszpańskiej marki Rocada. Wszystkie posiadają powierzchnię magnetyczną, a wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Do wyboru są klasyczne tablice na trójnogu (pojedyncze oraz z wysuwanym dodatkowym ramieniem, dającym możliwość prezentowania jednocześnie dwóch arkuszy papieru) oraz mobilne flipcharty, posiadające podstawę z kółkami z systemem blokowania, nawet z dwoma wysuwanymi ramionami. Do zakupionej tablicy tego rodzaju dobiura.com dodaje 4 kolorowe magnesy, 3 markery suchościeralne oraz gąbkę magnetyczną, a jeśli istnieje zapotrzebowanie na więcej akcesoriów tego typu, w ofercie, oprócz tych produktów, znajdują się także dodatkowe bloki papieru do zastosowania przy właśnie takich tablicach.

Zastosowanie

Flipcharty, których popularność ostatnimi czasy bardzo wzrasta, wykorzystywane mogą być podczas szkoleń w firmach lub ośrodkach szkoleniowych, ale także w czasie systematycznych spotkań z pracownikami – do przedstawienia wykresów czy do zorganizowania tak zwanej burzy mózgów. Trudno jest bowiem nakreślić swój pomysł większej grupie osób tylko na zwykłym laptopie, a rzutniki to wciąż akcesoria bardzo drogie. Flipcharty nie są skomplikowane w użyciu, a wykonane z najlepszych materiałów na pewno posłużą firmie przez długie lata. Takie tablice, szczególnie mobilne z wysuwanymi ramionami, dodadzą profesjonalizmu każdemu szkoleniu. Flipcharty również coraz częściej stosuje się w szkołach językowych czy podczas wykładów, kiedy to w mniejszych salach nie ma miejsca na tradycyjne, szkolne tablice – są one o tyle praktyczne, że nawet jeśli nie posiadają kółek, można je swobodnie przenosić z jednego miejsca na drugie. Dlatego jeśli istnieje potrzeba zorganizowania jakiegoś szkolenia czy prezentacji oraz przedyskutowania nowych pomysłów, flipchart jest do tego idealnym przyrządem – można pisać bezpośrednio po jego powierzchni lub na kartkach papieru, przymocowanych do niego, jak również użyć go tylko do przypięcia i przedstawienia gotowych już wykresów. Jest to świetne rozwiązanie dla tzw. wzrokowców, gdyż będą mogli więcej zapamiętać, a co za tym idzie – szkolenie tego typu będzie o wiele bardziej efektywne.

WP

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *