Praca po kursie – to możliwe!

Czasami pojawiają się negatywne wypowiedzi na temat tego, że kursy nie dają pełnych kwalifikacji do wykonywania zawodu, ale trudno nie przyznać racji, że znacznie ułatwiają same jej znalezienie.

Bo czy na przykład pani po miesięcznym kursie fryzjerskim może już pracować w zakładzie fryzjerskim? Czy ktoś, kto zaliczył kilka lekcji z telemarketingu sprawdzi się w roli sprzedawcy?

Właściciele salonów mówią, że dla nich pomoc takich przeszkolonych osób jest bardzo wartościowa. Oczywiście nie dopuszcza się tego personelu do obcinania, czy do specjalistycznego farbowania włosów, a na przykład do mycia głowy, rozczesywania, modelowania, czy do sprzątania salonu ( specjalistyczne mycie szczotek, grzebieni, nożyczek). Natomiast kierownicy działów obsługi telefonicznej klienta zaznaczają, że osoby po kursach doskonale sprawdzają się w roli stałych opiekunów klientów, gdyż ich podejście do pracy jest świeże, a nie typowo schematyczne.

Tak samo jest w przypadku innych kursów i szkoleń, dlatego zainteresowanie kursami jest tak duże. Lepiej spróbować swoich szans w nowym zawodzie niż latami siedzieć na bezrobociu.

Szkolenia fryzjerskie/kosmetyczne (dostępne pod tym linkiem) organizowane są praktycznie w każdym mieście, dlatego warto poszperać w ogłoszeniach na stronach internetowych. Ta sama zasada dotyczy również kursów komputerowych czy finansowych.

Kursy zawodowe są w modzie.

M-S-M

Grafika: www.sxc.hu

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *