Bez pracy źle – z pracą jeszcze gorzej?

Brzmi niewiarygodnie? A jednak tak jest – ogromna część zatrudnionych narzeka nie tylko na warunki pracy, ale także a może przede wszystkim na wynagrodzenie oraz zakres obowiązków do realizacji.

Duża część społeczeństwa „trzyma się” etatu, bo przyzwyczajenie do jednego miejsca pracy i ludzi jest na tyle duże, aby nie podejmować nawet starań na zdobycie nowej pracy. Dla innych liczą się jeszcze pewne składki na ZUS i możliwość korzystania z opieki medycznej w ramach NFZ, a jeszcze inni zwyczajnie ufają systemowi, który przecież mówi, że po latach pracy na etacie należy się emerytura i dlatego warto pilnować swojego miejsca pracy.

To wszystko sprawia, że nawet znienawidzona praca staje się obowiązkiem tak głęboko zakorzenionym, że nic nie jesteśmy w stanie z tym zrobić. Następstwa bywają natomiast groźne, od wypalenia zawodowego, poprzez wypadki w miejscu pracy, zaburzenia psychiczne, stan depresyjne, a i samobójstwa. Tak dużo powikłań, że trudno przejść obok tego tematu obojętnie.

Wyjściem z sytuacji może być na przykład przekwalifikowanie się na kursach, bądź całkowita zmiana pracy, bo trudne warunki pracy w jednym miejscu mogą stać się koszmarem. Kursy znajdą Państwo na tej stronie www.

Warto zawalczyć o siebie i zmienić coś w swoim życiu, tak, aby przynajmniej nie mieć do siebie pretensji, że zmarnowaliśmy różne szanse na poprawę swojego bytu.

 

Grafika: Fotolia.pl

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *