Nowe szkolenie Akademii PARP

Jak wytyczyć sobie cele? Jak dobrze zarządzać czasem? Jak radzić sobie ze stresem i emocjami? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w nowym szkoleniu on-line Akademii PARP „Umiejętności osobiste”.

Szkolenie właśnie zostało uruchomione i jest skierowane do przedsiębiorców z sektora MSP. Składa się z siedmiu modułów, w których zagadnienia teoretyczne poparte są interaktywnymi ćwiczeniami i studiami przypadku. Na razie uruchomiono cztery moduły. Kolejne będą dostępne pod koniec maja. – Szkolenie „Umiejętności osobiste” jest nastawione na umiejętności przydatne w życiu zawodowym, ale z uwzględnieniem elementów równowagi w życiu w ogóle – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP.

W pierwszym module uczestnicy dowiedzą się jak budować pozytywne nastawienie. Po ukończeniu tego modułu będą potrafili określić reguły, które towarzyszą skutecznemu wyznaczaniu celów oraz wykorzystywać konkretne metody do ustalania celów, priorytetów i zadań.

Kolejny moduł szczegółowo opisuje zarządzanie czasem. Jak radzić sobie ze złodziejem czasu? Jakie są techniki i narzędzia w zarządzaniu czasem? To tylko niektóre zagadnienia podjęte w tej części szkolenia.

Moduł czwarty w całości poświęcono radzeniu sobie ze stresem. Dzięki wiedzy, zawartej w tej części szkolenia, będzie można nauczyć się rozpoznawać i kontrolować stres.

W ostatnim, udostępnionym module szkolenia „Umiejętności osobiste” uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o autoprezentacji. Omówiono podstawy psychologiczne autoprezentacji, werbalne i niewerbalne metody kreowania wizerunku. Opisano także dress code i inne aspekty kreowania wyglądu.

Pozostałe trzy moduły szkolenia on-line „Umiejętności osobiste” będą uruchomione pod koniec maja. Uczestnicy znajdą w nich wiedzę o inteligencji emocjonalnej. Dowiedzą się jak rozpoznawać własne emocje i w jaki sposób można wykorzystać inteligencję emocjonalną w pracy zawodowej. Przedstawiono także zagadnienie budowania motywacji do zmian i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu. Przedsiębiorcy poznają umiejętności z zakresu skutecznego podejmowania decyzji.

„Umiejętności osobiste” to już 27 bezpłatne szkolenie internetowe Akademii PARP, dostępne na portalu www.akademiaparp.gov.pl. Szkolenia podzielone są na pięć zakresów tematycznych: finansowo-prawny, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menadżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż oraz wiedza ogólna i otoczenie biznesu. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

źródło: www.otopr.pl

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *