Nie stresuj się! Idź na szkolenie

Stres jest wszechobecny w naszym życiu. Znamy go od dziecka – towarzyszy nam podczas pierwszego dnia w szkole czy klasówek. Wraz z wiekiem wcale nie mija, dochodzą za to poważniejsze „zmartwienia” związane ze związkami, zdrowiem, sprawami zawodowymi czy finansami. Nie da się go więc uniknąć, ale można nad nim zapanować.


Ludzie rożnie radzą sobie ze stresem – jedni objadają się słodyczami, drudzy piją alkohol lub biorą tabletki a jeszcze inni odreagowują na siłowni. Ćwiczenia fizyczne to akurat dobry sposób, ale może warto też wybrać się na szkolenie? Wśród ofert szkoleniowych znajdziemy wiele najróżniejszych propozycji, w tym także takie, które uczą jak radzić sobie ze stresem.

Polecamy artykuł o szkoleniach interpersonalnych – kliknij tutaj, by go zobaczyć

Temu zjawisku poświęcona została niezliczona liczba badań i tekstów, wystarczy wspomnieć, że osoba, która wprowadziła to pojęcie poświęciła 50 lat życia na prace naukowe. Jest to „dr. Stress” czyli Hans Selye. Ciekawostką może być fakt, że według naukowców stres jest ważnym czynnikiem rozwoju.

W serwisie www.szkolenia24h.pl można znaleźć różne szkolenia dotyczące walki ze stresem. Na przykład firma EVOLVO SZKOLENIA organizuje „Skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem”. Program tego szkolenia podzielony został na cztery części. W pierwszej dowiemy się czym jest stres w przedsiębiorstwach i organizacjach oraz jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu. Część druga to osiem kroków do skutecznego zarządzania stresem w pracy – uczestnik pozna jak zbadać symptomy stresu w pracy i jego źródła, jak się motywować, radzić sobie w sytuacjach konfliktowych oraz uzyskać „Work-life balance”, czyli odpowiednie tempo i równowagę. Trzecia część szkolenia poświęcona została istotnym zagadnieniom dotyczącym technik wspomagających radzenie sobie ze stresem, wśród których jest Kotwiczenie, Trening Jacobsona, Linia czasu oraz Wizualizacja i praca z oddechem. Część czwarta przeznaczona została natomiast na podsumowanie zajęć oraz pytania uczestników. Warto wspomnieć o ciekawych metodach szkoleniowych, wśród których są interaktywne mini-wykłady, scenki z udziałem uczestników czy analiza materiałów filmowych.

Polecamy ciekawy artykuł o tym jak można walczyć z podstępnym stresem. Tekst dostępny jest w portalu medycznym ekliniki.pl pod tym linkiem.

 

, ,

1 thought on “Nie stresuj się! Idź na szkolenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *