Jak zarabiać na lokatach bankowych?

Chociaż posiadanie pieniędzy na koncie bankowym jest znacznie bezpieczniejsze i bardziej opłacalne niż trzymanie ich w przysłowiowej skarpecie w domu, to nadal jednak wysokość oprocentowania na kontach oszczędnościowych pozostawia wiele do życzenia i nie ma co liczyć na zbyt duże odsetki. Znacznie korzystniejszą opcją będzie ulokowanie wolnych środków na lokacie bankowej. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, gdyż banki dwoją się i troją w celu pozyskania nowych klientów i utrzymania tych stałych. Jak zatem można zarobić na lokatach bankowych?

Lokata bankowa na której można zarobić – jak ją znaleźć?

 

Pierwszym krokiem do tego, aby móc zarabiać na lokacie, jest rozeznanie się w ofertach banków. Bardzo pomocny podczas szukania najkorzystniejszej lokaty będzie ranking, dzięki któremu można porównać dostępne oferty i móc jak najwięcej na niej zarobić. Należy sprawdzić nie tylko to, ile można zarobić na danej lokacie, ale także to, na jakie dodatkowe korzyści można liczyć. Znaczenie ma chociażby stałe oprocentowanie, czyli gwarancja tego, że podczas całego okresu trwania lokaty, wysokość oprocentowania się nie zmieni. Ważne jest także to, czy jest możliwość zerwania lokaty w razie zaistnienia takiej potrzeby i to bez utraty wypracowanych już odsetek. Warto szukać promocji i być otwartym na nowe oferty, w tym na zmianę banku. Liczy się większy zysk, a nie bycie lojalnym wobec banku, który nie ma nic ciekawego do zaoferowania swojemu stałemu klientowi.

 

Ile można zarobić na lokacie bankowej?

Chociaż nie ma co liczyć na zarobienie kokosów na lokacie bankowej, to jednak niektóre banki mogą pochwalić się bardzo atrakcyjnymi ofertami. Procent na lokacie zwykle jest wyższy niż na koncie oszczędnościowym. Można nawet zdecydować, ile dokładnie chcemy ulokować pieniędzy i na jaki okres czasu. Jeśli nie wiemy dokładnie, na którą lokatę się zdecydować ani też tego, ile będziemy mogli na niej zarobić, warto poprosić o pomoc doradcę bankowego. Konsultanci bardzo chętnie zapoznają nas z ofertą i podpowiedzą najlepsze rozwiązanie. Dobra lokata powinna mieć oprocentowanie w wysokości około 3,5%, chociaż nie jest wcale tak łatwo takową znaleźć. Na początek warto postawić na krótkoterminowe lokaty. Warto przy tym pamiętać, że im więcej pieniędzy znajdzie się na lokacie, tym na większe zyski można liczyć.

Aktualny ranking lokat dostępny jest pod adresem
https://zarabiajprzez24.pl/ranking-lokat-bankowych/

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *