Home office – jak stworzyć odpowiednie warunki do pracy w domu?

W dobie pandemii system pracy home office stał się bardzo popularny, wielu osobom spodobało się do tego stopnia, że kiedy większość spraw pracowniczych wróciło do normy, oni nadal pozostali w systemie pracy we własnym domu. Kiedy większość osób przechodziło na home ofiice, trzeba było zastanowić się jak dopasować miejsce pracy we własnym domu, aby stworzyć odpowiednie warunki do wykonywania swoich zadań i czynności.

Przygotowanie w większości przypadków sprowadziło się do zaopatrzenia się w biurko i wygodne krzesło. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że na odpowiednią pracę, a także naszą koncentrację i samopoczucie ma wpływ również jakość powietrza, którym oddychamy we własnym domu, który stal się przestrzenią biurową.

Jakie zanieczyszczeniami nam grożą? Jak to wpływa na naszą pracę? I jak mogą nam pomóc oczyszczacze Vestfrost?

Jakie zanieczyszczenia najczęściej wdychamy?

Nie ma znaczenia czy przebywamy na zewnątrz, czy w biurze, czy pracujemy zdalnie we własnym domu, wszędzie jesteśmy narażeni na wdychanie szkodliwych zanieczyszczeń, oczywiście ich stężenie na zewnątrz jest większe niż w pomieszczeniu, jednak przebywanie w jakimkolwiek budynku nie chroni nas przed zanieczyszczeniami, no chyba, że w danym pomieszczeniu pracują oczyszczacze Vestfrost, ale o tym w dalszej części artykułu.

Zanieczyszczenia jakie znajdują się w powietrzu to między innymi:

  • pyły pochodzące ze smogu PM 10 i PM 2.5
  • alergeny, roztocza i kurz
  • sierść zwierząt
  • wirusy i bakterie
  • pleśń i grzyby

Jak zanieczyszczenia wpływają na nasz organizm?

Wszystkie wyżej wymienione zanieczyszczenia z łatwością przedostają się do naszego organizmu, negatywnie na niego oddziałując, wywołując między innymi obniżoną koncentrację i samopoczucie, a także wpływając na częstsze zachorowania, nie tylko na choroby układu oddechowego. Częste infekcje, bóle głowy, brak możliwości skupienia się na konkretnym zadaniu, ospałość, tych przyczyn również możemy tutaj upatrywać właśnie w długotrwałym wdychaniu zanieczyszczeń. Skutki tego wpływają na całe nasze życie również na sferę pracy, niezależnie czy pracujemy w firmie czy we własnym domu.

Oczyszczacze Vestfrost- stwórz odpowiednie warunki do pracy

Jak zauważono powyżej nie unikniemy wdychania zanieczyszczeń przebywając w pomieszczeniu, tym samym nie unikniemy konsekwencji ich wdychania. Pomimo to nie jesteśmy wobec tej sytuacji całkowicie bezbronni, ponieważ we własnym domu, a także biurze możemy z powodzeniem wykorzystać oczyszczacze Vestfrost jak np. model oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, do eliminacji zanieczyszczeń.

Oczyszczacze powietrza dobrej klasy zostały wyposażone w wieloetapowy proces filtracji do którego wykorzystują zaawansowane filtry. Dla przykładu oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, we wnętrzu ma zamontowany: filtr wstępny, węglowy, HEPA, lampę UV-C LED oraz jonizator. Skuteczność filtracji jest zatem większe kiedy we wnętrzu wykorzystano złożone procesy filtracji. Jeśli ma to być urządzenie, które będzie sterylizować powietrze podczas naszej pracy w domu, tworząc tym samym dogodne warunki do jej wykonywania, musi być oczywiście na tyle cicho, żeby nie przeszkadzało w wykonywaniu czynności zawodowych.

Oczyszczacze Vestfrost zarówno do domu, jak i firmy można kupić w profesjonalnych sklepach z oczyszczaczami do powietrza.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *