Czy księgowy jest potrzebny w firmie?

Można sobie zadać podstawowe pytanie czy opłacalne będzie utrzymywanie etatu księgowego w naszej firmie czy też może samemu się tym zająć lub wynająć inną firmę, która będzie wszystkiego pilnować?

Dzisiaj jest o tyle prościej aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu iż dostępna jest księgowość internetowa, a co za tym idzie można z niej korzystać nie tylko w firmie ale też w domu, podróży czy tez na wakacjach by doglądać wszystkiego w firmie. Jeżeli ktoś już się zdecyduje na prowadzenie księgowości online to powinien każdy jej aspekt rozważyć bardzo dokładnie tak by później nie nałożyło się jeszcze więcej obowiązków aniżeli wcześniej.

Księgowość online jest z pewnością dobrym rozwiązaniem dla jednoosobowych firm i działalności gospodarczych które dopiero rozpoczynają drogę do sukcesu a chcą w maksymalnym stopniu ograniczyć swoje koszty. By tego dokonać decydują się właśnie na tego typu kroki ponieważ w gruncie rzeczy niczym nie ryzykują. Dostają fachową pomoc w zamian za niewielkie pieniądze.

Polecamy serwis z najnowszymi ofertamiszkoleń dla księgowych – Zobacz tutaj .

Na stronie znajdą Państwo także szkolenia dla handlowców, nauczycieli, managerów, budowlańców, prawników i wiele innych.

By jednak podjąć dobrą decyzję warto jest rozeznać się w temacie i poczytać różnego rodzaju fora internetowe, jak również opinie na temat księgowości internetowej. Pozwoli to nam z całą świadomością wybrać rozwiązania najlepsze dla nas w danej chwili. Ogólnodostępne rozwiązania są zarówno darmowe jak i płatne dlatego też przed podjęciem decyzji trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czego się po takim systemie spodziewamy i czego oczekujemy. Im większe będą nasze wymagania to tym większa może okazać się cena jaką przyjdzie nam zapłacić.

Nie należy się zniechęcać jednak bo takie rozwiązanie i tak będzie znacznie tańsze aniżeli zatrudnienie księgowego na pełen etat, który z pewnością nie byłby tani. Wykwalifikowani księgowi bardzo często życzą sobie bardzo duże pieniądze za swoje profesjonalne usługi. Znalezienie jednak takiego który zechciałby pracować w dopiero co powstałej firmie nie będzie aż takie łatwe dlatego warto wybrać na początek samodzielne rozliczanie się. Rozwiązaniem może być na przykład udział w szkoleniu CIT (CIT to podatek dochodowy od osób prawnych). Więcej o tym można przeczytać w artykule szkolenia CIT na tej stronie: http://mbrokers.pl/finanse/podatki/informacje/szkolenia-cit.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *