Biuro wizytówką firmy – ile w tym prawdy?

Zapewne wiele razy słyszeliśmy stwierdzenie mówiące o tym, że biuro jest wizytówką każdej firmy. Firmę oceniają pracownicy, goście, osoby bezstronne po tym, jak wygląda i prezentuje się biuro. Ile w tym prawdy? Spójrzmy więc na czynniki, które mają wpływ na naszą ocenę biura i jak naprawdę postrzegamy firmę przez pryzmat prezencji biura.

Jak często patrząc na wysoki i elegancki biurowiec w samym sercu miasta myślimy, że to biuro dla ogromnych i bogatych firm? Jest to jeden z przykładów pokazujących, że biuro ma znaczenie dla każdej firmy. Po lokalizacji i wyglądzie biurowca jesteśmy w stanie ocenić firmę i powiedzieć, czy to bogata firma, czy tez niewielki startup.

Każdy z nas co jakiś czas zmuszony jest, by odwiedzić urząd albo jakieś biuro. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale przekraczając próg takiego miejsca od razu wiemy, czy dobrze się w tym miejscu czujemy. Sposób, w jaki biuro jest zaaranżowane, jakiego koloru są ściany, jakiego rodzaju meble i jak one są usytuowane – to wszystko ma wpływ nasze odczucia. I właśnie tak tworzy się wizytówka firmy.

Biuro to miejsce pracy na wielu pracowników. W tym miejscu spędzamy więcej niż 30% naszego życia przepracowując 8h dziennie 5 dni w tygodniu. Poprzez nasz komfort pracy, atmosferę i czystość biura oceniamy całokształt firmy. Jeśli nasza opinia jest pozytywna, to z chęcią w takim miejscu będziemy pracować.

Biuro to również miejsce, w którym podpisywane są umowy, zapraszani kontrahenci i potencjalni klienci. Jak ocenilibyśmy biuro, w którym panuje nieład i nieporządek? Z pewnością negatywnie. Oceniając biuro, oceniamy całą firmę. A ma to wpływ również na zyski i przychody samej firmy, dlatego tak ważna jest pielęgnacja biura i jak najlepsza wizytówka.

Nie bez przyczyny większość firm zatrudnia firmy zewnętrzne zajmujące się profesjonalnym i fachowym sprzątaniem biur. Coraz większa część firm zdaje sobie sprawę z tego, że czystość i prezencja biura ma ogromny wpływ na wiele czynników. Czystość biura to nie tylko wizytówka firmy, to również zmotywowany i zorganizowany pracownik, dobra opinia odwiedzających i dobra renoma.

Coraz częściej spotykamy się z usługami projektantów, którzy oferują swoje usługi z zakresu projektowania i aranżacji powierzchni biurowych. Wydawałoby się, że biuro to zwyczajne biurka, fotele i komputery. Aczkolwiek tutaj wszystko ma znaczenie – kolor ścian, rozkład mebli i ich styl, funkcjonalność i przestronność powierzchni biurowej. Mimo, że takie usługi są drogie, to jednak coraz więcej firm się na nie decyduje i widzi w tym przyszłość.

Odpowiadając więc na pytanie ile prawdy jest w stwierdzeniu, że biuro to wizytówka odpowiadamy – jest w tym 100% prawdy. Każda firma powinna przykładać ogromną wagę do swojego biura, bowiem stare powiedzenie „jak Cię piszą tak Cię widzą” w pełni się tutaj sprawdza. Naszą firmę ocenia się przez pryzmat naszego biura, a oceniają nas klienci, kontrahenci i pracownicy. Jeśli więc zależy nam o jak najlepszej renomie – z pewnością powinniśmy dbać o każdy szczegół naszej wizytówki.

Firma Marcus zapewnia profesjonalne sprzątanie biur Warszawa w atrakcyjnej cenie.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *