Twoje szkolenie – Twój rozwój

Wybierasz się na szkolenie? Pamiętaj, że od Twojego zaangażowania zależy efekt, jaki uzyskasz po ukończeniu projektu.

Pozytywne nastawienie

Wybierasz się na szkolenie, pamiętaj o pozytywnym nastawieniu, bo to od niego zależy efektywne słuchanie, a tym samym zapamiętywanie informacji. Jeśli masz akurat „słabszy czas”, a Twój organizm potrzebuje więcej snu niż zwykle raczej podaruj sobie udział w szkoleniu. Pomyśl o innym terminie, gdy Twój organizm będzie już pełen energii, z nową dawką zapału do nauki.

Sprawne robienie notatek

Pamiętaj, że samo słuchanie nie wystarczy, aby solidnie zapamiętać informacje przekazywane podczas szkolenia, doskonale sprawdzają się własnoręcznie robione notatki. Mimo, że wszelkie firmy szkoleniowe przygotowują gotowe pakiety z program dla uczestników, to i tak warto samodzielnie pokusić się o wypunktowanie najważniejszych informacji. Tak przygotowana mapa wiedzy będzie doskonałą pomocą podczas powtórek.

Komfort podczas szkolenia (posiłek, przerwy, klimatyzacja)

W trakcie szkolenia wszystko jest ważne, wygodna klimatyzowana sala, perfekcyjnie przygotowany trener, dodatki audiowizualne i oczywiści przerwy na posiłek. Przerwy są niezbędne, aby zrelaksować ciało i umysł, ważny jest także spożywany posiłek. Drobne, a treściwe przekąski dostarczą niezbędnej energii naszemu mózgowi. Kursanci chwalą sobie także możliwość wyjścia w przerwie do ogrodów zlokalizowanych koło obiektów szkoleniowych. Nie ma to jak dawka świeżego powietrza!

Powtórka informacji

Po zakończeniu projektu należy zrobić powtórkę z informacji otrzymanych podczas szkolenia. Utrwalanie wiadomości jest jedyną skuteczna metodą zapamiętywania treści!

Szukasz szkolenia dla siebie? Zapytaj o nie na Rynku Szkoleń.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *