Porada, rada mówi komuś, co ma robić lub jak coś wykonywać, korzystaj z nich

Prawdopodobnie słyszałeś to: „Nie udzielaj rad, chyba że zostaniesz o nie poproszony”. O ile nie jesteś terapeutą lub trenerem życia, oferowanie niepoproszonym porady jest zwykle uważane za niegrzeczne. Porady nie należy traktować dosłownie – to raczej zaproszenie do zaangażowania się w rozmowę o tym, jak ktoś inny może podejść do danej sytuacji inaczej niż wcześniej myślał.

Mówi się także, że nikt nie zna wartości rady, dopóki jej nie potrzebuje. Nie powinniśmy jednak czekać, aż utoniemy, aby poprosić o pomoc.

Zamiast tego poświęć czas na uczenie się od innych i ich doświadczeń, aby nie popełnić błędów i nie przegapić okazji.

Porady mogą być dla Ciebie pomocne. Pewnie już to słyszałeś i zastanawiałeś się, czy to prawda. Odpowiedź brzmi: tak! Bycie otwartym na tyle, by przyjmować rady od innych, jest cenną cechą, nie tylko dlatego, że możesz nauczyć się czegoś nowego, ale także dlatego, że pokazuje, że jesteś wystarczająco pokorny, by przyznać się do własnych niedociągnięć. Jeśli wahasz się nad przyjęciem porady od innych (lub nawet myślisz o tym artykule), rozważ te powody, dlaczego:

Słuchaj rad i porad od autorytetów.

Rodzice, nauczyciele, profesorowie i lekarze mają lata doświadczeń i dane na poparcie swoich twierdzeń. Ich rady są warte wysłuchania, ponieważ są to ludzie, którzy dbają o ciebie i chcą tego, co jest dla ciebie najlepsze. W rzeczywistości większość rodziców, nauczycieli, profesorów i lekarzy chce zobaczyć, jak ich uczniowie, podopieczni odnoszą sukcesy w życiu, tak bardzo, że wyjdą ze swojej drogi, aby zaoferować im pomoc w razie potrzeby.

Co zrobić z poradą, co daje?

  • Możesz dowiedzieć się więcej o sobie poprzez testowanie różnych opcji (takich jak ścieżki kariery), a następnie wybieranie tych, które najbardziej Ci odpowiadają.
  • Możesz znaleźć coś nowego, co cię interesuje lub ekscytuje.
  • Jeśli coś nie działa na pierwszy rzut oka, a następnie spróbuj innej opcji, aż to robi – nie poddawaj się!

Poznaj ciekawe porady i rady – porady123.pl/

Rady pochodzące z dobrego miejsca.

Jeśli otrzymujesz porady, oznacza to, że ktoś się o Ciebie troszczy i chce Ci pomóc. Twoi przyjaciele i rodzina mają na uwadze Twój najlepszy interes. Byli już na twoim miejscu i znają wyzwania związane z byciem dorosłym. Ich rady pochodzą z dobrego miejsca, więc nie dyskredytuj ich, dopóki się nad nimi nie zastanowisz.

Ważne jest również, aby pamiętać, że nie wszystkie rady są odpowiednie dla każdej sytuacji. Jeśli przyjaciel powie Ci, że coś zadziałało w ich przypadku, ale nie pasuje do Twojej osobowości lub potrzeb, nie czuj się źle, jeśli to nie zadziała również w Twoim przypadku. Nie powinieneś obawiać się zadawania pytań, jeśli coś wydaje Ci się dziwne lub mylące podczas wypróbowywania nowych rzeczy; w końcu: nauka to zabawa. A rada i porada może być formą nauką?

Zobacz również: Pisanie prac magisterskich

Nie znasz wszystkich odpowiedzi.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wiesz wszystkiego. Możesz uczyć się na błędach i sukcesach innych ludzi, a także korzystać z ich doświadczenia. W rzeczywistości, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji dotyczących Twojej firmy lub życia osobistego, mądrze byłoby szukać rad i wskazówek innych osób, które mogą mieć większe doświadczenie w danej dziedzinie niż Ty.

Ważne jest, aby pamiętać, że nikt nie jest doskonały. Nie wiesz wszystkiego i zawsze znajdzie się ktoś, kto wie o czymś więcej niż Ty. Możesz uczyć się na błędach i sukcesach innych ludzi i korzystać z ich doświadczenia.

Możesz skorzystać ucząc się na błędach innych.

Powszechnie wiadomo, że można uczyć się na błędach innych. Możesz również skorzystać, ucząc się z ich doświadczenia, sukcesów i porażek. Jeśli poświęcisz czas na wysłuchanie ludzi, którzy byli tam, gdzie ty teraz jesteś, będą mogli zaoferować porady i wskazówki, jak zaczęli i co zrobili dobrze – lub źle.

Podobnie jest w przypadku zakładania własnego biznesu. Można uczyć się na błędach innych i unikać popełniania podobnych błędów – poznaj porady w biznesie – firmy24h.pl/informacje/poradniki.

Porady mogą być dla ciebie pomocne.

Porady mogą być pomocne, ale należy też pamiętać, że nie każda rada będzie dla Ciebie przydatna. Dobrze jest pamiętać, że niektóre rady mogą nie mieć zastosowania w Twojej sytuacji, ponieważ mogą nie pasować do tego, jak Twoje życie funkcjonuje obecnie lub co Cię interesuje i napędza w tym momencie.

Niektórzy ludzie uważają, że otwartość na rady i ich przyjmowanie jest ważną częścią rozwoju osobistego. Jednak ważne jest również, aby nie czuć się pod presją, by korzystać ze wszystkich rad udzielanych przez innych – jeśli coś z Tobą nie współgra, to nie ma takiej potrzeby. Nie musisz zgadzać się ze wszystkim, co ktoś mówi, tylko dlatego, że jest starszy od Ciebie lub ma większe doświadczenie niż Ty. Ostatecznie to od każdej osoby zależy, jak dużą wagę przykłada do opinii innych ludzi przy podejmowaniu decyzji dotyczących jej własnej ścieżki życiowej.

Czytaj – Jak korzystać z rad i porad?

Najlepszym sposobem na naukę jest uczenie się od innych – słuchanie rad pochodzących z doświadczenia innych.

Uczenie się z doświadczenia innych może być świetnym sposobem na uniknięcie błędów. Nie musisz wymyślać koła na nowo, jeśli chodzi o większość rzeczy w życiu. Ktoś inny prawdopodobnie przeszedł przez to, co ty przechodzisz i nauczył się z tego.

Skorzystaj z tego, co mają do zaoferowania, słuchaj porad i rad!

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *