Nie zawsze potrzebne są studia, ale zawsze przydadzą się szkolenia

Ostatnie doniesienia mediów dotyczące reformy szkolnictwa wyższego zaniepokoiły wielu studentów, dlaczego? Ponieważ obecne zapisy reformujące szkolnictwo wyższe mówią o tym, iż należy wprowadzić opłaty za drugi kierunek studiów. Tylko najlepsi studenci będą zwolnieni z tej opłaty.

Do tej pory student, który pomyślnie dostał się na 2,a nawet 3 kierunki studiów mógł bez żadnych opłat uczyć się na różnych uczelniach. Zdobywał tym samym w jednym czasie kilka tytułów naukowych uprawniających go do pracy w wybranym zawodzie. Obecnie tylko najlepsi studenci zdobędą przywilej studiowania na drugim kierunku.

Studenci obawiają się, że stracą w oczach pracodawców oraz, że będą mniej konkurencyjni na rynku pracy. Zapominają jednocześnie o tym, że dla pracodawców liczy się przede wszystkim doświadczenie, praktyka a często ściśle określone umiejętności potwierdzone certyfikatami ukończonych szkoleń. Dlatego studenci powinni się skłaniać ku krótkim szytym na miarę szkoleniom, niż długotrwałym studiom na drugim bądź trzecim kierunku.

Szkolenia są tańsze, profilowane do potrzeb grupy, a także można je zrobić w dowolnie wybranym terminie i w szybkim czasie. Polecamy wszystkim studentom szkolenia i kursy dostępne  w Internetowym Pośredniku Edukacyjnym www.szkolenia24h.pl / www.kursy24h.pl

Nie ma szkolenia dla Ciebie? Zapytaj o nie na Rynku Szkoleń.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *