Kurs na wózek widłowy

Coraz bardziej popularne stają się umiejętności związane z obsługą takich urządzeń, jak wózki widłowe. Jak wskazują na to wszelkie regulacje prawne, operator wózka widłowego musi przejść specjalistyczne szkolenie, na którym to dokładnie powinien zostać zaznajomiony z przepisami bezpieczeństwa pracy z takim urządzeniem.

Uczestnik podczas kursu zapozna się z:

– podstawą budowy i zasadą działania wózków różnych typów i napędów dającą gwarancję ich prawidłowej eksploatacji,

– obowiązującymi przepisami bhp, zasadami poruszania się po terenie zakładu pracy, bezpieczeństwa pożarowego, zasadami udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Kto może zapisać się na kurs na wózek widłowy? Przede wszystkim osoby, które posiadają wykształcenie co najmniej podstawowe, mają ukończone 18 lat i nie posiadają przeciwwskazań lekarskich do wykonywania zawodu.

Wiele portali z branży budowlanej i bhp porusza kwestię zatrudniania osób bez uprawnień i trudno jest się temu dziwić, bo w tej pracy dość często dochodzi do wypadków. W końcu coraz więcej osób pracuje na takich wózkach, a przecież nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jakie to stanowi zagrożenie. Podczas szkoleń kursanci dowiedzą się, jak wygląda praca „na magazynie”. Wiadomo, że nierzadko towary są tam układane na wysokościach, a co za tym idzie, również wskazuje to na konieczność wkładania i wyjmowania stamtąd różnych produktów podlegających magazynowaniu. Wiele firm organizuje takie szkolenia dla swoich pracowników, gdyż dbanie o bezpieczeństwo ludzi pracujących na magazynie to obowiązek zatrudniającego. Trzeba się skrupulatnie postarać o to, aby prace były dla nich bezpieczne.

Kursy i odpowiednie uprawnienia, to podstawa, tym bardziej, że nie są one wcale drogie, a zgłaszając na jeden kurs kilka osób można dodatkowo liczyć na rabaty. Koszt udziału waha się w przedziale od 250 do  450 zł za osobę.

M-S-M

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *