Korepetycje z matematyki oraz języka angielskiego

Rynek korepetycji w Polsce rozwija się dynamicznie, a zainteresowanie indywidualnymi lekcjami z nauczycielem stale rośnie. Wielu uczniów korzysta z korepetycji, aby przygotować się do egzaminów, nadrobić zaległości programowe, czy po prostu poszerzyć swoją wiedzę. Pomimo wysokich cen, liczba uczniów korzystających z korepetycji rośnie bardzo szybko.

Według danych Ministerstwa Edukacji Narodowej z roku szkolnego 2021/2022, w Polsce mamy ok. 4,6 mln uczniów, z czego ok. 29% korzysta przynajmniej w małym stopniu z korepetycji. To ok. 1,3 mln dzieci! Największą popularnością cieszą się korepetycje z języka angielskiego i matematyki, które odpowiadają za ok. 35% i 33% wszystkich usług.

W ostatnim czasie obserwujemy ogromny wzrost popularności e-korepetycji. Główną przyczyną nagłego wzrostu zainteresowania tą formą nauki był oczywiście wybuch pandemii. E-korepetycje mają wiele zalet, takich jak brak bariery geograficznej, łatwiejsze znalezienie nauczyciela z wolnymi terminami, oszczędność czasu i pieniędzy, a także możliwość uczenia się z własnego pokoju, co zapewnia większy komfort psychiczny.

Jednak e-korepetycje mogą być mniej skuteczne niż ich stacjonarna forma – niektóre zagadnienia łatwiej wytłumaczyć “twarzą w twarz”. Mogą ograniczać Cię problemy ze sprzętem i internetem, a podczas nauki online z własnego domu łatwiej ulegać rozproszeniu, szczególnie w przypadku najmłodszych uczniów.

Sprawdź – Pisanie prac magisterskich

Odpowiedzią na to są kursy online, które ciągle zyskują na popularności. Są to najczęściej lekcje w formie filmów instruktażowych. Szkolenia wykupuje się jednorazowo, a dostęp do lekcji możliwy jest w każdej chwili. Dobrze nagrane kursy online mogą być równie skuteczną formą nauki co korepetycje, a są przy tym zdecydowanie tańsze.

Ceny korepetycji są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak przedmiot, poziom nauczania, doświadczenie nauczyciela czy lokalizacja. W ostatnich latach obserwujemy jednak trend wzrostowy cen korepetycji, co jest związane z rosnącym popytem na te usługi.

Jeśli szukasz korepetycji z matematyki lub angielskiego, firma Lektor Personalny oferuje profesjonalne usługi w tej dziedzinie. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 792-874-363. Zespół doświadczonych nauczycieli zapewni Ci wsparcie na najwyższym poziomie, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i celów. Co więcej, firma oferuje korepetycje z dojazdem do domu ucznia na terenie Śląska, obejmując takie miasta jak Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *