Jak zdobyć pracę na wakacje?

Pracę sezonową, czyli pracę na wakacje stosunkowo łatwo jest znaleźć osobom, które są pełne chęci i zapału. W sezonie letnim w wielu branżach rośnie zapotrzebowanie na pracowników. Dotyczy to nie tylko sytuacji na rynku pracy w Polsce, ale również poza granicami kraju. Zanim zdecydujemy się na poszukiwania zatrudnienia powinniśmy wiedzieć, czego dokładnie szukamy. Warto również zadać sobie pytanie, czy interesuje nas praca na wakacje w Polsce, czy może za granicą, ma to być praca fizyczna, czy też umysłowa. Trzeba jednak zadawać sobie sprawę z tego, że ofert pracy w drugiej kategorii jest zdecydowanie mniej niż w pierwszej. Poszukując pracy powinniśmy skorzystać z najbardziej skutecznych metod, spośród których najbardziej popularne są:

  • Skorzystanie z rad znajomych i rodziny.  Najlepiej mówić wszystkim, dookoła, że szukamy pracy. Osoby, które będą nas znały z dobrej strony mogą udzielić nam rekomendacji. Członek rodziny, który jest ceniony za swoja pracę w firmie, której pracuje może w skuteczny sposób pomóc nam się w niej zatrudnić, chociażby przy drobnych, pracach jako pomocnik.
  • Media, czyli radio prasa i telewizje regionalna, gdzie w czasie wakacji można znaleźć mnóstwo ogłoszeń dotyczących zatrudnienia pracowników sezonowych.  Wiele gazet drukuje w tym celu specjalne dodatki, w których znajdziemy wiele interesujących nas ofert.
  • Internet jest najbardziej popularnym, dostępnym i powszechnym źródłem informacji. Na portalach ogłoszeniowych aż roi się od ogłoszeń, w których pracodawcy szukają pracowników na okres wakacyjny. Są to najczęściej oferty skierowane do pracowników sezonowych, na przykład przy pracach rolniczych, budowlanych ale również można znaleźć zatrudnienie na zastępstwo w różnych instytucjach lub urzędach jako pracownik biurowy.
  • Dokształcanie. Jeśli brakuje Ci kwalifikacji, to postaw na szybkie szkolenia i nie zastanawiaj się już, czy wakacje to dobry czas na dokształcanie.

Wbrew pozorom prace w czasie wakacje można o wiele łatwiej znaleźć niż w ciągu roku. Duże możliwości w tej kategorii mają osoby młodociane, które chcą zarobić pieniądze podczas miesięcy wolnych od szkoły. Pracodawca zatrudniając taką osobę oczywiście zgodnie z przepisami kodeksu pracy może liczyć na ulgi, na przykład w odprowadzaniu podatków, czy ubezpieczeń.

 

KH

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *