Jak skutecznie dotrzeć do klienta?

Wiadomym jest, że podstawą prosperowania każdego przedsiębiorstwa są klienci. Dobrze jest  gdy firma ma już stałych i lojalnych klientów, którzy dodatkowo polecają jej ofertę swoim znajomym. Co jednak można zrobić, aby zdobyć nowych klientów w dobie ogromnej konkurencji? Poznaj techniki sprzedaży!

Należy im przedstawić ofertę oraz udzielić informacji na temat przedsiębiorstwa za pomocą następujących środków:

  • stosowanie ulotek oraz gazetek w których mamy możliwość pokazać ofertę. Dużym plusem tego rodzaju kanału, którym można przedostać się do klienta są stosunkowe niskie koszty, co znakomicie sprawdza się w przypadku niewielkich przedsiębiorstw.
  • Reklama stosowana w mediach, w prasie radio i telewizji oraz w internecie dociera do bardzo szerokiej grupy osób, które mogą być naszymi potencjalnymi klientami. Jednak ilość emitowanych reklam coraz częściej powoduje, że stają się one mniej widoczne, a tym samym mniej skuteczne oraz niezwykle kosztowne.
  • Public relations, czyli docieranie przedsiębiorstwa do otoczenia. W przeciwieństwie do reklamy w tym wypadku nie stosuje się metod polegających na zachwalaniu produktu, lecz na kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy na podstawie przekazywania otoczeniu prawdziwych informacji dotyczących jej działalności. Ma to wpływ na to, ze potencjalni klienci polubią organizacje i nabiorą do niej zaufania.
  • W dobie internetu prawie każda firma powinna posiadać swoja stronę internetową za pomocą, której przedstawi swoja ofertę, jak również da klientom możliwość dokonywania zakupów on- line.
  • Pozycjonowanie strony polegające na zwiększeniu jej widoczności pośród milionów innych w wyszukiwarce internetowej.
  • Marketing szeptany, czyli dokonywanie pozytywnych wpisów na temat oferty na internetowych forach

Używając powyższych kanałów, którymi możemy dotrzeć do klienta powinniśmy jednak pamiętać o tym żeby oferta naszej firmy była przejrzysta. Należy zrezygnować z niepotrzebnych informacji, których nasi potencjalni klienci w dzisiejszym świecie mają i tak zbyt wiele.

KH

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *